Praca w Czechach - Praca: Czechy
Praca w Czechach - Praca: Czechy
23 oferty pracy Czechy
SPAWACZ MIG/MAG
QUIP AG
Pracownik do produkcji hutniczej
KOVO Třinec s.r.o.
Górnik pod ziemią
„ALPEX” Przedsiębiorstwo Budownictwa Górniczego Sp. z o.o.
Ślusarz
Bindan GmbH (dawniej Partner Personaldienste GmbH)
Pracownik techniczny / Monter wyrobów metalowych
HOFMANN WIZARD s.r.o
Pracownik produkcyjny
Human & Hunter spol. s r.o.
Pracownik sprzątający
TSC GROUP, a.s.
Pracownik kontroli jakości
Human & Hunter spol. s r.o.
MAGAZYNIER (wózek widłowy)
GASTRO - MENU EXPRESS a.s.
PRACOWNIK PRODUKCJI DELIKATESOWEJ
GASTRO - MENU EXPRESS a.s.
Pracownik obsługi klienta
MALFINI, a.s.
Stavební dělník
PB SCOM s.r.o.
Sztygar pod ziemią
„ALPEX” Przedsiębiorstwo Budownictwa Górniczego Sp. z o.o.
Ślusarz pod ziemią
„ALPEX” Przedsiębiorstwo Budownictwa Górniczego Sp. z o.o.
Account Manager - branża opakowań
SMART-HR
Account Manager - obalový průmysl
SMART-HR
Vedoucí Prodejny
SMART-HR
Store Manager
SMART-HR
Store Manager
SMART - HR
Vedoucí Prodejny
SMART - HR
Praca Czechy
Doskonała sytuacja gospodarcza i dobrze rozwinięta koniunktura w Czechach korzystnie wpływają na liczbę miejsc pracy.
Czechy są państwem, które od kilku lat może się pochwalić najniższą stopą bezrobocia w Europie. Na koniec listopada 2021 roku wynosiła ona 3,3%, co oznacza, że nie istnieje w tym kraju problem ze znalezieniem pracy. W niektórych zawodach wręcz brakuje pracowników, szczególnie tych, którzy mogą się pochwalić wysokimi kompetencjami, adekwatnym wykształceniem i bogatym doświadczeniem. To takie osoby często decydują się na emigrację z Polski właśnie do naszych południowo - zachodnich sąsiadów. Przyjrzyjmy się specyfice rynku pracy w Czechach. Sprawdźmy, w jakich branżach najłatwiej tu o zatrudnienie oraz na jak wysokie zarobki można liczyć.
Zawody, w których jest praca w Czechach
Polacy jadący do pracy w Czechach mogą ubiegać się o stanowiska odpowiadające ich wykształceniu oraz zdobytym kwalifikacjom. Wielu naszych rodaków właśnie tutaj znajduje szansę na rozwój i osiąganie coraz to wyższych szczebli kariery.
W samej Pradze najwięcej ofert pracy dotyczy sektora usług. Systematycznie poszukiwani są pracownicy działów informatycznych, programiści, graficy, ale również finansiści, bankowcy, pracownicy branży turystycznej, a także dużych korporacji.
W Czechach nie brakuje pracy dla wysoko wyspecjalizowanych inżynierów, menedżerów i lekarzy. Zatrudnienie tu znajdują także bardzo często polskie pielęgniarki, kierowcy, kucharze, farmaceuci, sprzedawcy, chemicy i ekolodzy. Bez większych problemów pracę można dostać jako kelner, ochroniarz, pracownik budowlany lub jego pomoc.
Warto wspomnieć o dobrze rozwiniętym w Czechach przemyśle motoryzacyjnym. Wielu naszych rodaków spotka się w fabryce Skody, Toyoty, Hyundaia, Peugeota, a także Citroëna. Liczne stanowiska pracy oferuje także producent ogumienia Continental, Denso wytwarzające elementy do układów klimatyzacyjnych, Faurecia - wyposażenie samochodów, a także KES zajmujący się produkcją kabli.
W fabrykach najczęściej poszukiwani są: spawacze, tokarze, lakiernicy, monterzy, kierowcy, elektrycy, szlifierzy, ślusarze, technicy, operatorzy maszyn, pracownicy fizyczni, pakowacze, osoby do prac biurowych.
Przedstawiciele wolnych zawodów często decydują się na założenie w Czechach jednoosobowej działalności gospodarczej, której prowadzenie jest korzystniejsze finansowo, niż w Polsce.
Ile można zarobić w Czechach?
Pensje w Czechach są niższe w porównaniu z zachodnią Europą. Najniższa krajowa to obecnie 568 EUR, a w Polsce 512 EUR. Niemniej jednak z uwagi na większą ilość ofert niż w u nas w kraju oraz szersze możliwości dla wykwalifikowanych pracowników, wiele osób znajduje u naszych sąsiadów sposób na rozwój i wygodne życie. Jednymi z najlepszych zarobków mogą się pochwalić pracownicy branży informatycznej. Polscy specjaliści IT mają pensje oscylujące na poziomie 8-12 tys. zł netto.
Dodatkowym atutem pracy w Czechach jest fakt, że Polacy traktowani tu są z należytą godnością, nie muszą mierzyć się z dużym szokiem kulturowym, a ich zdobyte doświadczenie i dyplomy nie są deprecjonowane. Polscy imigranci na plus oceniają również wysokość oraz przejrzystość podatków, dobre warunki socjalne, niskie koszty utrzymania oraz doskonałą służbę zdrowia za przystępne pieniądze.