3 wskazówki, jak nie myśleć o pracy nawet w wolnym czasie

Opublikowano: 12. 7. 2020
3 wskazówki, jak nie myśleć o pracy nawet w wolnym czasie
Niezależnie od tego, czy kochasz swoją pracę, czy nienawidzisz jej, prawdopodobnie myślisz kiedyś o pracy poza godzinami pracy. Zwłaszcza w momentach, kiedy napotykasz nieprzyjemnego klienta lub poważniejszy problem. Zastanawiasz się, jak poradzić sobie z najnowszymi regulacjami swoich szefów i szykujesz się na zasłużony wypoczynek. Myślenie o pracy przy rodzinnym obiedzie lub poświęcenie się swoim hobby pozbawi cię radości, którą zwykle czerpiesz z tych rzeczy. Istnieją wskazówki dotyczące treningu mózgu, które pomogą Ci wyjść z „pracy w pracy”.

Stwórz rytuały przejścia

Chodzenie do pracy iz pracy jest czynnością fizyczną, która oddziela cię od pracy. Spróbuj dodać coś bardziej mentalnego. Włącz muzykę, zadzwoń do przyjaciela lub rodziny i zapytaj o ich dzień. Skupianie się na innych ludziach i ich potrzebach to świetny sposób, aby zacząć myśleć o pracy poza swoją głową.

Daj swojemu mózgowi kolejny problem do rozwiązania

Jeśli twój umysł wraca do pracy, zastosuj go inaczej. Gdzie następnym razem wybierzesz się na wycieczkę z rodziną, co kupisz na prezenty na najbliższe urodziny, rocznicę ukochanej osoby, na jaki kolor pomalujesz sypialnię - możliwości jest wiele i chyba nikt za Ciebie tych spraw nie rozwiąże.

Wyznacz czas na przemyślenie pracy

Jeśli przeszkadza Ci poważny problem w pracy, którego rozwiązania po prostu nie możesz uniknąć, ustaw czas, w którym pomyślisz o problemie. Zaplanuj „stres na później”. Nie przejmuj się e-mailem, z którym masz do czynienia w poniedziałek rano w weekend i zdecyduj, że pomyślisz o tym przy poniedziałkowej porannej kawie. Masz przed sobą wymagające spotkanie biznesowe w ciągu tygodnia? Dzień wcześniej ustal czas na przygotowanie i zrób coś innego w czasie wolnym. Twój mózg musi wiedzieć, że nadszedł czas, aby pomyśleć o tych kwestiach, ale teraz tak nie jest. Mózg dostosowuje się do Twojej decyzji, gdy zna określony czas.

HitPraca.pl - oferty pracy
HitPraca.pl
Razem tworzymy rynek pracy