Kiedy i za co grozi ci natychmiastowe wypowiedzenie?

Opublikowano: 4. 10. 2019

Zdarza się, że często zasypiasz lub pożyczasz coś z firmowych pieniędzy tu i ówdzie i nigdy nie wrócisz? Oto najczęstsze powody, dla których pracodawca podejmuje drastyczne kroki i wyrzuca pracownika „na godzinę”, co oznacza, że ​​pracownik otrzymuje natychmiastowe zwolnienie .

Co to znaczy być zwolnionym "na godzinę"

Chociaż pracownik jest w środku swojej zmiany, z jednogodzinnym lub natychmiastowym wypowiedzeniem odchodzi z pracy i natychmiast opuszcza miejsce pracy. Otrzyma wypłatę tylko do dnia może wydawać się zbyt surową karą dla niektórych, więc niektórzy pracownicy zaczną od pracodawca do oceny. W momencie, gdy pracodawca przegrywa sąd, musi zwrócić byłemu pracownikowi nie tylko utracone wynagrodzenie, które otrzymałby w klasycznym dwumiesięcznym okresie, ale także utracone wynagrodzenie po przez cały czas trwania procesu i przez cały czas trwania procesu w Republice Czeskiej. Dlatego też wielu pracodawców daje pracownikom klasyczne zwolnienie. Skąd wiesz, kiedy lepiej natychmiast zwalniać pracowników i kiedy czekać?

Rodzaje naruszeń obowiązków zawodowych

Kodeks pracy wyróżnia trzy rodzaje naruszeń obowiązków zawodowych lub dyscypliny: < / font>

naruszenie obowiązków w szczególnie rażący sposób

poważne naruszenie obowiązków < / font>

drobne naruszenie obowiązków

Jednak jak wiedzieć, które przestępstwa należą do każdej kategorii?

Pracodawca musi zawsze wyjaśnić, jak poważne jest przewinienie pracownika i czy jego inne < / font> praca w firmie może spowodować pewne szkody, takie jak uszkodzenie mienia. W takim przypadku pracodawca nie waha się i ma prawo rozwiązać dotychczasowe zatrudnienie ze skutkiem natychmiastowym. W szczególności gdy dowiedzą się, że pracownik ma firmową kartę kredytową i pieniądze zaczynają znikać z konta lub z magazynu materiał znika, a pracownik zostaje skazany. Ale także wtedy, gdy pracownik zapisał lub "przypiął" przybycie, ale nie został w pracy i tylko udawał, że wykonuje pracę. W ten sposób "okradł" swój "span style =" color: rgb (33, 37, 41); "> z pensji za pracę, której nie wykonywał.

Pracownik otrzymuje natychmiastowe powiadomienie w momencie, gdy obraża lub nawet atakuje firmę Jeśli pracownik idzie do pracy późno lub często wychodzi wcześniej, może to również stać się impulsem dla pracodawców do natychmiastowego rozwiązania umowy. Wielu pracodawców przestrzega zasad trzy razy i wystarczająco.

Pamiętaj, aby przenieść alarm następnego ranka.


HitPraca.pl - oferty pracy
HitPraca.pl
Razem tworzymy rynek pracy