Jak podejść do pytań o wynagrodzenie podczas rozmowy kwalifikacyjnej

Opublikowano: 30. 3. 2021
Jak podejść do pytań o wynagrodzenie podczas rozmowy kwalifikacyjnej

W większości wywiadów nie można uniknąć pytania: „Jakie wynagrodzenie sobie wyobrażasz?”. Pytanie to nie jest przyjemne ani dla oferenta, ani dla instytucji zamawiającej. Istnieją praktyki dotyczące podejścia do kwestii wynagrodzenia.

Postaraj się całkowicie uniknąć tego pytania

W niektórych krajach kwestia wynagrodzeń jest nawet zabroniona, ale Czechy do nich nie należą.

Odpowiedzi można uniknąć, zadając pytania. Zapytaj, jaka dokładnie treść stanowiska jest oferowana, jakie są cele firmy, zanim rozpocznie się dyskusja o wynagrodzeniach.

Rekruterzy stwierdzą, że nie chcesz przekazywać swoich założeń i docenią to, że chcesz poznać wszystkie informacje, zanim skomentujesz.

Okaż duże zainteresowanie pracą

Innym sposobem uniknięcia kwestii wynagrodzenia jest duże zainteresowanie pracą. Wskaż, że chcesz negocjować wynagrodzenie.

Poinformuj klienta, że chcesz oszacować wysokość wynagrodzenia i świadczeń. Dzięki temu możesz opóźnić czas reakcji i jednocześnie dowiedzieć się więcej o innych świadczeniach, które oferuje pracodawca.

Zmień temat

Chociaż nie jest grzecznie odpowiadać na pytanie, możesz całkowicie obrócić pytanie o wynagrodzenie podczas rozmowy kwalifikacyjnej i zapytać o ocenę finansową. Na przykład:

• „Czy możesz mi powiedzieć więcej o potencjale rozwoju tej pracy?”

• „Jak będą oceniane wyniki na tym stanowisku?”

• „Jakie są ogólne cele firmy na najbliższe 3-5 lat i jak wpłynie to na osobę na tym stanowisku?”

Te pytania należy zadać podczas rozmowy kwalifikacyjnej, ale zależy to od ich czasu. Skorzystaj z pytań o wynagrodzenie. Będziesz wyglądać profesjonalnie.

Jeśli nie unikniesz pytania

Zanim pójdziesz na rozmowę, dowiedz się, jakie są pensje na podobnych stanowiskach. Ogólny przegląd pomoże ci w znalezieniu „właściwej” odpowiedzi.

Podczas rozmowy kwalifikacyjnej zawsze podawaj zakres, nigdy dokładną kwotę. Niższa kwota powinna odzwierciedlać Twoje rzeczywiste żądanie wynagrodzenia. Większość rekruterów prawdopodobnie skłania się ku tej kwocie.

HitPraca.pl - oferty pracy
HitPraca.pl
Razem tworzymy rynek pracy