Wskazówki dotyczące idealnego środowiska pracy

Opublikowano: 15. 8. 2020
Wskazówki dotyczące idealnego środowiska pracy

Środowisko pracy ma duży wpływ na produktywność. Jednak każdy z nas ma inne możliwości dostosowania swojego środowiska pracy. Jednak niektóre czynniki są takie same we wszystkich środowiskach pracy.

Oświetlenie

Jest to kluczowy czynnik, zwłaszcza jeśli praca jest wykonywana w ciemności lub zimą. Nie warto więc tego lekceważyć. Idealnym rozwiązaniem jest oświetlenie lokalne - nad miejscem pracy. Świetlówka nie jest idealna, ponieważ emituje nienaturalne światło.

Kolor ściany

Kolor ścian reprezentuje całą przestrzeń i dlatego ma na nas największy wpływ. Dlatego nie należy lekceważyć jej wyboru. Wybierając kolory, zapomnij o tych bardzo mocnych i bogatych, wybierz odcienie jaśniejsze i bardziej subtelne. Idealny z odrobiną zieleni, który działa uspokajająco.

Jeśli chcesz zastosować kolorystykę całego stanowiska pracy, którą należy zastosować do wyróżnienia poszczególnych stref w miejscu pracy, uważaj, aby nie przeszkadzać ani nie odwracać uwagi od pracy.

Atmosfera pracy

Tworzy to temperaturę, wilgotność i czysty przepływ powietrza. Wszystko to wpływa nie tylko na wysiłek fizyczny, ale także psychiczny, jaki każdy pracownik musi włożyć w proces pracy. Jeśli atmosfera w pracy nie jest idealna, jej wydajność pogarsza się, a nawet może wpływać na zdrowie.

Przestrzeń robocza

Jeśli naszym obszarem roboczym jest biurko, wolimy mniejsze rozmiary, aby zmniejszyć liczbę otaczających nas obiektów i niepotrzebnie zajmować miejsce. Nie będą też rozpraszać naszej uwagi. Szklany stół nie jest idealnym wyborem. Podstawą stołu jest wygodne krzesło, dobrym wyborem jest krzesło ergonomiczne.

Odpowiednie społeczno-psychologiczne warunki pracy

Warunki te to w szczególności wygodny dostęp do miejsca pracy, optymalna przestrzeń ruchowa do wykonywania pracy, optymalne warunki widzenia wpływające na rodzaj wykonywanej pracy, a także odpowiednia pozycja pracy.


HitPraca.pl - oferty pracy
HitPraca.pl
Razem tworzymy rynek pracy