Typy współpracowników, których spotkasz w pracy

Opublikowano: 18. 3. 2021
Typy współpracowników, których spotkasz w pracy

Masz pracę, którą lubisz i którą wypełniasz, ale nadal nie lubisz do niej chodzić, czy też masz pracę, którą uważasz za monotonną lub nawet nudną, ale mimo to podchodzisz do niej rano z uśmiechem? Powodem jest często zespół roboczy. Twoi koledzy mogą czuć się nieswojo w Twoim środowisku pracy lub odwrotnie, nie jest wyjątkiem, że stają się przyjaciółmi lub nawet partnerami ze współpracownikami. Pewne typy współpracowników są stale powtarzane, niezależnie od tego, czy pracujesz w biurze, na wyższych stanowiskach kierowniczych, w fabryce czy w sklepie.

Wiecznie niezadowolony kolega

Są ludzie, którzy są nieustannie ze wszystkiego niezadowoleni, ciągle na coś narzekają i właśnie taki stosunek do życia ma również odzwierciedlenie w ich pracy. Zwykle psują chęć do pracy lub radość z dobrych pomysłów i innych. Zanim skrytykuje twoje pomysły lub wyniki w pracy, dowiedz się jego. Z reguły bywają gorsze niż występy czy pomysły innych członków zespołu.

Urządzenie do pieczenia chleba

Prawdopodobnie najbardziej znanym typem współpracownika jest pracownik, który ma ciągłą potrzebę poddania się komuś. Niepopełnić błędu. Nie tylko przełożeni, ale także koledzy otrzymują „śliwki z ogrodu”. Uważaj przed takim kolegą, możesz poczuć, że on też ci schlebia, ale za rogiem jest w stanie oczernić brzydotę.

Komik

Niemal w każdym środowisku pracy pojawia się uśmiech, który może rozbawić każdego, są też chwile, kiedy w pracy masz „napady śmiechu”. Najbardziej idealnym stanem jest sytuacja, w której przełożony może zabawiać swoich podwładnych.

Stresman

Osoby zestresowane są w zasadzie nieszkodliwe, ale ich nerwowość, która wynika ze wszystkiego, często przenosi się na innych współpracowników. Często za jego łzami kryje się przebiegłość, której nie może nadążyć. Za bardzo polega na pomocy innych, a ty jej nie potrzebujesz.

Plotka

Plotka była, jest i będzie. Nie jest prawdą, że są to wyłącznie kobiety, jak wielu błędnie czyniHitPraca.pl - oferty pracy
HitPraca.pl
Razem tworzymy rynek pracy