Biuro w domu nie zawsze jest dobrą korzyścią

Opublikowano: 18. 3. 2021
Biuro w domu nie zawsze jest dobrą korzyścią

Praca w domu to marzenie wielu osób, zwłaszcza młodych rodziców, którzy nie muszą zajmować się opieką nad dziećmi. Coraz więcej osób pracuje w domu i chociaż może się to wydawać bardzo korzystne, wiele osób jest rozczarowanych, zwłaszcza z powodu spadku produktywności i słabej koncentracji.

Nawet gdy jesteś w domu, jesteś w pracy

Jeśli masz problem z koncentracją i nie realizujesz swoich celów zawodowych w taki sam sposób jak w miejscu pracy, ustal swój czas pracy i ściśle go przestrzegaj. Po przebudzeniu się przy budziku zrób poranną higienę, zjedz śniadanie i przebierz się. Nie zostawaj w piżamie. Niektóre osoby przebierają się nawet w ubrania robocze. Usiądź przy pracy, którą rezerwujesz z wyprzedzeniem. Dokładnie określ miejsce i nie zmieniaj go. Utrzymywać w czystości.

Nie zajmuj się prywatnymi sprawami

Jeśli Twoi przyjaciele i rodzina są przyzwyczajeni do dzwonienia do Ciebie w dowolnym momencie, poproś ich o przestrzeganie Twojego czasu pracy. Jeśli nie ma nic pilnego, mogą zadzwonić dopiero po zakończeniu „godzin pracy”.

Uważaj na zwlekanie

„Skoszę ogród i zobaczę rozkazy”. „Wyprasuję pranie i przygotuję kontrakty do wieczora”. Możesz również rozpoznać siebie w tych zdaniach. Ustal plan pracy na każdy dzień i staraj się go trzymać. Zostaw zajęcia domowe na później. Uwierz, że będą na Ciebie czekać.

Rób regularne przerwy

Oprócz godzin pracy przestrzegaj również przerw. Czasami chcesz wykonać pracę tak szybko, jak to możliwe, ale jest to ryzykowne ze zdrowiem. Zrób sobie przerwę i zrelaksuj się.

Nie rób wszystkiego w domu

Chociaż praca w domu wydaje ci się świetna, zarezerwuj kilka dni na wizytę w miejscu pracy. Pozostań w kontakcie ze współpracownikami, przełożonymi i klientami. Osobiście obsługuj ważne spotkania, umowy lub prezentacje.

Idź poćwiczyć

Jeśli masz w pobliżu przytulną kawiarnię, spróbuj tam pracować. Niektórzy lubią „szczekać” dookoła i nie odwracać ich uwagi od pracy. Niektórym pracownikom siedzenie w kawiarni lub bibliotece pomaga nie otwierać portali społecznościowych ani okien You Tube na laptopach.HitPraca.pl - oferty pracy
HitPraca.pl
Razem tworzymy rynek pracy