7 najbardziej niebezpiecznych miejsc pracy na całym świecie

Opublikowano: 17. 3. 2021
7 najbardziej niebezpiecznych miejsc pracy na całym świecie

Jeśli szukasz pracy bardziej ryzykownej i myślisz o niej z poniższej listy, powinieneś pomyśleć dwa razy. Mogą brzmieć romantycznie, ekscytująco i dobrze płatne, ale „niebezpieczne” najlepiej je opisuje.

Rybak

Nie maluj wędkowania jako czegoś spokojnego i medytacyjnego. Średnio rybacy mają jedną z najbardziej niebezpiecznych prac z powodu nieoczekiwanie złych warunków pogodowych, wadliwego sprzętu i wypadków drogowych. Ta praca ma jeden z najwyższych wskaźników śmiertelności.

Drwal

Ścinanie drzew to jedna z najbardziej niebezpiecznych gałęzi przemysłu, ponieważ w tej branży jest 20 razy bardziej narażona na śmierć niż w jakiejkolwiek innej. Codziennie masz do czynienia z ciężkim sprzętem. W rezultacie większość zgonów ma miejsce z powodu awarii sprzętu i upadku drzew na pracowników.

Górnik ropy

Bycie ropą naftową na morzu oznacza pracę z jedną z najbardziej łatwopalnych substancji na świecie. Czasami pracują 16 godzin dziennie, a nawet spędzają dzień lub dwa bez snu. Wybuchy ognia i oleju, utonięcie i zranienie niektórych części ciała przez maszyny znajdują się na liście niebezpiecznych przyczyn śmierci.

Korespondent wojenny

Wydawanie prawdy światu jest równie ważne jak bycie lekarzem, ale wiąże się z większym ryzykiem. Lista zagrożeń obejmuje porwania, tortury i śmierć. Jeśli jesteś w środku wydarzenia, nie jesteś oznaczony jako dziennikarz, ale jako wróg.

Producent mikroczipów

Wszyscy kochamy nasze laptopy i telefony, ale ci, którzy je produkują, mają wysokie koszty. Do produkcji chipów komputerowych używa się wielu niebezpiecznych chemikaliów, takich jak arsen. Chociaż mikroczipy nie powodują natychmiastowego zgonu, długotrwałe skutki powodują poronienia, wady wrodzone, choroby układu oddechowego i raka.

Przewodnik górski

Zdobycie szczytu góry było marzeniem wystarczającej liczby ludzi, aby uzasadnić utworzenie nowej dziedziny pracy: przywódców górskich. Ich zadaniem jest nie tylko wskazywanie drogi, ale także noszenie ciężkiego sprzętu lub zapasów, bycie pierwszym, który próbuje niebezpiecznej ścieżki i wzięcie odpowiedzialności za bezpieczeństwo innych.

Kurier

Co zaskakujące, w wielu krajach na całym świecie kurier uważany jest za bardzo niebezpieczny zawód. Wyobraź sobie, że bierzesz pizzę na pijackie przyjęcie lub paczkę do osoby, która jest wściekła i w złym nastroju. Kurierzy są często okradani, napadani lub ofiarami innych przestępstw.


HitPraca.pl - oferty pracy
HitPraca.pl
Razem tworzymy rynek pracy