Praca, która będzie miała odzwierciedlenie w Twojej wadze

Opublikowano: 10. 2. 2021
Praca, która będzie miała odzwierciedlenie w Twojej wadze

Zawody, w których występuje wysoki poziom stresu, mają wyższy odsetek pracowników, którzy mają tendencję do przybierania na wadze. Możesz być zaskoczony, które zawody są częściowo odpowiedzialne za dodatkowe kilogramy.

Biuro podróży

Osoby te muszą dołożyć wszelkich starań, aby podczas planowania i organizowania podróży zadowolić każdego klienta. Proces ten wymaga sporej presji i stresu, ponieważ oprócz potrzeb klientów zawsze są cele podróży, które biura podróży muszą osiągnąć. Ponadto rola obejmuje godziny siedzenia.

Prawnik

Stres i presja to powszechne zjawiska w tej dziedzinie. Więc jedzenie dla niepokoju i nie kontrolowanie porcji i kalorii sprawia, że jest to jedna z prac, na której najprawdopodobniej będziesz zyskiwać.

Pracownik socjalny

Podobnie jak biura podróży, pracownicy socjalni spędzają zbyt wiele godzin w pozycji siedzącej. Często jedzą przy stole i prawie nigdy nie mają możliwości uczestniczenia w ćwiczeniach lub innych aktywnościach fizycznych w ciągu dnia pracy.

Nauczyciel

Kiedy słyszysz słowo „nauczyciel”, który obraz przychodzi Ci na myśl jako pierwszy? Osoba siedząca przy stole, prawda? Nauczyciele czasami siedzą przy stole podczas wykładów, a także wykonują wszystkie prace administracyjne na siedząco: przygotowanie do lekcji, ocenianie, sprawdzanie obecności itp.

Artysta, projektant i architekt

Zawody te idą w parze z elastycznymi godzinami pracy i samodzielną pracą. Ponieważ ci profesjonaliści polegają głównie na kreatywności i inspiracji, nie muszą przestrzegać ścisłych harmonogramów. To samo dotyczy ich jedzenia. Jedzą i pracują, kiedy chcą.

Asystent ds. Administracyjnych

Inną siedzącą pracą jest zawsze gotowość do pomocy innym. Praca kojarzy się z codziennym nadmiernym stresem i niepokojem, nie wspominając o klasycznym przykładzie złego nawyku na obiad: jedzenie tuż przed komputerem.

Naukowiec

Intelektualista często idzie w parze z brakiem mobilności. Ci profesjonaliści, którzy zbytnio chcą się uczyć i odkrywać nowe rzeczy, czasami zapominają o zdrowych nawykach żywieniowych. Na przykład w NASA wspierają treningi w godzinach pracy i promują programy przeciwdziałające utracie wagi.HitPraca.pl - oferty pracy
HitPraca.pl
Razem tworzymy rynek pracy