Pracodawcy często oszukują świeżo upieczonych absolwentów

Opublikowano: 26. 1. 2021

Po ukończeniu szkoły średniej lub college'u wielu młodych ludzi ma problem ze znalezieniem pracy, która ich bawi i wypełnia. Najczęstszym powodem jest ich zerowa praktyka. Niektórzy pracodawcy nadużywają tej sytuacji, a absolwenci często podpisują umowy o pracę na granicy kodeksu pracy i nie jest wyjątkiem, że nawet łamią prawo. Absolwenci nie mają porównań ani doświadczenia i podpiszą umowę o pracę.

Pieniądze „do ręki” są nielegalne

Niektórzy pracodawcy w umowie o pracę podają jedynie minimalne wynagrodzenie, a resztę przekazują swoim pracownikom na tzw. Czarnym rynku, co jest całkowicie niedopuszczalne. Jednak nielegalne jest również zawieranie przez pracownika umowy o pracę w niepełnym wymiarze czasu pracy i jednoczesne podejmowanie tej samej pracy na podstawie koncesji. Pracodawca wykorzystuje fakt, że ta metoda wygląda dość niewinnie, ale nadal jest obejściem prawa.

Zwróć uwagę na okres próbny

Nie ma znaczenia, jaki to nowy zawód, czy absolwent wchodzi do fabryki, magazynu, sklepu, biura, biura czy usług publicznych. Każdy nowicjusz ma trzymiesięczny okres próbny, który ma tylko na początku. W przypadku jakiejkolwiek zmiany okres próbny nie jest nigdy podawany ponownie. Wyjątkiem jest przywództwo, w przypadku którego określono sześciomiesięczny okres próbny.

miejsce pracy

Wiele firm ma swoje siedziby w Pradze, co jest również zawarte w umowie o pracę. Ponadto w umowie o pracę należy określić miejsce zatrudnienia. Jeśli lokalizacja nie jest określona, pracodawca może wysłać pracownika do oddziału w innym mieście, na przykład, w którym zachoruje.

Rodzaj pracy

Młodzi ludzie są często zdenerwowani, że robią prawie wszystko w swojej pracy. Jeśli nie mają dokładnego rodzaju pracy określonego w umowie o pracę, nie mogą nic zrobić. Z drugiej strony zdobywają więcej doświadczenia, które może się później przydać.

Data rozpoczęcia

Data pierwszego dnia pracy musi być zgodna z datą podaną w umowie o pracę.HitPraca.pl - oferty pracy
HitPraca.pl
Razem tworzymy rynek pracy