PRACA W DOMU - Kto może być bardziej zorganizowany niż zdolna mama na urlopie macierzyńskim?

Opublikowano: 26. 1. 2021

Może to swego rodzaju zachęta dla pewnego typu czytelników naszych artykułów, bo są wśród Was pracodawcy, którzy zaczynają interesować się tym obszarem, wkładając wysiłek w ludzi, których mają w miejscu pracy i wciąż np. zwiększyć produktywność swoich pracowników. lub koncentrując się na swoich działaniach. Jaki może być problem i przyczyna tego wszystkiego? Możesz zapytać, kto pisze ten artykuł, czy osoba, która go pisze, wie o nim wystarczająco? Nie martw się, przeczytaj na końcu artykułu.

Ogromną zaletą tego typu prac jest to, że możemy to zrobić z domu. Ale jak, na przykład, matki, które już wykonują tę pracę? Jak udaje im się wszystko zorganizować, gdy mają dziecko lub więcej dzieci? Pytań jest wiele, a temat jest bardzo obszerny, dlatego chciałbym się na razie podzielić częścią informacji z tego obszaru.


1. Danie szansy może być najlepszą decyzją dla Twojej firmy

Ale dlaczego uważam, że na przykład matki powinny mieć szansę pracy w domu, nawet u swojego pracodawcy? Pomyśl tylko: co matki powinny zapewnić dzieciom, zwłaszcza gdy muszą zacząć zarabiać? Gospodarstwo domowe, edukacja, kluby, praca itp., A jeśli z jakiegokolwiek powodu nie mają opieki nad dziećmi, jest to jeszcze trudniejsze. Zarządza taką organizacją rodzinną, więc jest to już „najwyższe kierownictwo” w życiu wielu kobiet. Każdy ma indywidualną sytuację, ale z pewnością nie oznacza to, że te kobiety nie powinny mieć szansy zarobić, kiedy ją mają! Z mojego doświadczenia naprawdę dowiedziałem się, że kobieta może być bardzo skuteczna i „owocna” w tego typu pracy - nie ma innych rezerw czasu, jak na przykład 8 godzin w miejscu pracy, gdzie można dyskutować nawet długie minuty o rzeczach, które po prostu wypełniają pewną bezsensowną przestrzeń w czasie, który spędza z kolegami. Oczywiście ważne jest również przebywanie między ludźmi i komunikowanie się, ale na pewno nie traci się komunikacji, zwykle tego typu praca polega na komunikacji na odległość z ludźmi lub. każdy może szukać sposobów, aby znaleźć się wśród ludzi. W dzisiejszych czasach problem widzę raczej w tym, że ludzie nie mogą mieć czasu dla siebie, być sami i po prostu pozwolić swoim myślom płynąć, robić tak zwane oczyszczenie psychiczne.

2. Organizacja czasu

Pracujemy w dogodnym dla nas czasie, planujemy wszystkie działania i wynika z tego, że relacje małżeńskie / partnerskie są wtedy bardziej zrównoważone, nie boimy się, że nie jesteśmy w stanie zarobić i dlatego stresów jest wiele innych niż np. w miejscu pracy, w którym „MUSIMY” być dokładnie na minutę (wszyscy wiemy, że matki z dziećmi często po prostu nie zdążą zdążyć i wtedy są zestresowane przez siebie, dzieci też i co z czekającymi koleżankami ). To kolejna duża różnica, samo myślenie o słowie MUSET nie budzi w człowieku potrzeby i poczucia PODOBNEGO do pracy, którą musi wykonać.

3. Skąd wiadomo, że kandydat nadaje się na to stanowisko?

Szczerze mówiąc, muszę na nie odpowiedzieć. Skąd wiesz, że kandydat nadaje się na określone stanowisko, kiedy przyjeżdża do Ciebie osobiście? To taka sama sytuacja, jak zatrudnianie kogoś w biurze. Wszystko to kwestia odpowiedzialności za wykonywaną pracę, sumienności i umiejętności kandydata na dane stanowisko. Wywiady na odległość również nie są już dziś rzadkością, o ile dana osoba nie może stawić się osobiście, np. Z powodu odległości. Szkoda usłyszeć od specjalistów HR, że mama miała np. 5 lat urlopu macierzyńskiego, więc nie jest zdolna ani komunikatywna, często jest odwrotnie, dlatego nie oceniaj ludzi tylko z takich informacji i daj czas aby każdy mógł pokazać, a następnie ujawniłeś słabości, ale i mocne strony, które możesz następnie pomóc im podkreślić.

Napisała dla ciebie

Sandra Maršíková

Pracownica Hitprace, żona i ostatnia, ale nie mniej ważna mama dwójki dzieciHitPraca.pl - oferty pracy
HitPraca.pl
Razem tworzymy rynek pracy