Jak wspierać zdrowie i karierę podczas wyjazdów służbowych

Opublikowano: 26. 1. 2021
Jak wspierać zdrowie i karierę podczas wyjazdów służbowych

Podróże służbowe to nie wakacje i musisz być przygotowany na tę nową podróż. Praca, w której po prostu siedzisz przy biurku, jest przestarzała dla wielu firm, w tym nowym świecie korporacyjnym musisz być elastyczny i zwinny. Znajdź równowagę w swoim życiu, gdy musisz podróżować do pracy.

Podaruj sobie „dobre samopoczucie”

Jeśli nie jesteś odpowiednio wypoczęty i pobudzony, twoja wiedza i umiejętności mogą zostać zmarnowane. Skoncentruj się na co najmniej 30 minutach ćwiczeń aerobowych pięć dni w tygodniu i co najmniej dwóch dniach treningu siłowego w tygodniu. Warto spotkać się z trenerem personalnym i nauczyć się prawidłowego wykonywania ćwiczeń. Zwróć uwagę na regularną i zbilansowaną dietę. Zróżnicowana dieta ma ogromny wpływ na funkcjonowanie organizmu, w tym mózgu. Nie można nie doceniać znaczenia regeneracyjnego snu. Badania pokazują, że większość ludzi, którzy śpią mniej niż siedem godzin, nie wykonuje tak złożonych zadań umysłowych, jak osoby, które zbliżają się do siedmiu godzin snu na dobę.

Zorganizuj wszystko dobrze

Musisz mieć spójną rutynę, inaczej możesz łatwo zapomnieć o paszporcie lub kluczach. Kiedy jesteś zestresowany lub zmęczony, nie możesz ufać swojemu mózgowi. Bardzo ważne jest posiadanie długopisu i prowadzenie pisemnej listy oraz przechowywanie go w miejscu, w którym go nie zgubisz. Bez listy możesz skończyć na niewłaściwym lotnisku lub zgubić bagaż. Najważniejszą częścią dnia jest noc poprzedzająca, zwłaszcza jeśli rano wyjeżdżasz na lotnisko. Rozłóż swoje ubrania i przygotuj narzędzia do sklepu - takie jak telefon komórkowy, przenośny zasilacz i kable do ładowania - albo łatwo o nich zapomnisz. Jeśli lecisz, zabierz na pokład bagaż podręczny, aby zmniejszyć ryzyko zgubienia się i zaoszczędzić czas po przylocie.

Pozostań w swojej „strefie”

Sportowcy i artyści mówią, że są w swojej „strefie”, w której są w pełni skoncentrowani na swoim występie. To samo dotyczy świata korporacji. Musisz skupić się wyraźnie na pracy i zdać sobie sprawę, że jeśli rozpraszają Cię inne zobowiązania, prawdopodobnie nie uzyskasz najlepszych wyników w pracy.


HitPraca.pl - oferty pracy
HitPraca.pl
Razem tworzymy rynek pracy