Pragniesz awansu? 7 praktycznych wskazówek, które pokażą szefowi, że masz to, czego potrzeba.

Opublikowano: 17. 7. 2020
Pragniesz awansu? 7 praktycznych wskazówek, które pokażą szefowi, że masz to, czego potrzeba.
Jeśli pracujesz na tym samym stanowisku od dłuższego czasu, zbyt łatwo jest założyć, że nagrody w postaci finansów czy promocji będą pojawiać się co roku. Aby awansować, musisz zrobić więcej niż tylko kilka nadgodzin. Awans oznacza większą odpowiedzialność i musisz pokazać swojemu szefowi, że jesteś gotowy.

Pomóż szefowi w jego pracy

To trochę ironiczne, ale najłatwiejszym sposobem na awans jest ułatwienie szefowi. Spraw, by zaufał Twojej pracy. W zamian może skupić się na nowych obszarach. Dobra praca polega na współpracy, a jeśli chodzi o promocje, będą Cię ostrzegać.

Niestandardowe projekty od początku do końca

Organizuj własne projekty od początku do końca. Jeśli udowodnisz, że potrafisz na bieżąco zajmować się projektami, staniesz się niezbędny, co często prowadzi do promocji.

Utrzymuj pozytywne nastawienie

Zwykle awansowani są wzorem do naśladowania dla innych. Dotrzymują terminów i zadają trafne, inteligentne pytania, które pomagają klientom zadowolić się usługami, które oferują. Kiedy pojawia się problem, chcą go rozwiązać i próbować uniknąć przyszłych problemów, ucząc się na swoich błędach.

Pomóż innym członkom zespołu

Pomóż swoim kolegom, jeśli nie wiedzą, jak wykonywać pracę. Awanse będą przyznawane tym, którzy potrafią „podciągnąć” cały zespół.

Poinformuj swoich ludzi, że szukasz promocji

Wygląda to dość prosto, ale wyrażenie chęci promocji jest bardzo przydatne. Czasami kierownictwo może nie wiedzieć, że tego chcesz lub nie uważa tego za kandydata, zwłaszcza jeśli jest to spoza twojego obecnego działu. Kierownictwo często powie Ci, co musisz zrobić, aby uzyskać stanowisko, jeśli wie, że tego chcesz.

Bądź dumny ze swojej pracy

Kompetencja, pracowitość, inteligencja, lojalność - wszystko to jest ważne, ale najważniejsza jest własna wola wykonania jak najlepszej pracy. Praca jest ważna, a pracownicy, którzy traktują ją osobiście, traktują swoją pracę jako odzwierciedlenie swoich wartości i są dumni z dobrej pracy, to pracownicy, którym kierownictwo stawia na odpowiedzialne stanowiska.

Unikaj polityk i plotek w biurze


HitPraca.pl - oferty pracy
HitPraca.pl
Razem tworzymy rynek pracy