Kto jest bardziej produktywny w pracy: kobiety czy mężczyźni?

Opublikowano: 9. 6. 2020
Kto jest bardziej produktywny w pracy: kobiety czy mężczyźni?

Jaką rolę odgrywa płeć w miejscu pracy pod względem produktywności, przepracowanych godzin i stylów komunikacji? Chodzą na te same spotkania, mają tych samych kolegów, dążą do tej samej promocji. Dlaczego więc ich perspektywy - i doświadczenia - są tak różne?

Ta sama praca, inne podejście

Mężczyźni i kobiety pracują ramię w ramię, rozwiązują te same problemy biznesowe, siedzą na tych samych spotkaniach i chodzą tym samym korytarze. Na całym świecie kobietom jest dużo trudniej znaleźć pracę niż mężczyznom. Jeśli kobiety są zatrudnione, zwykle pracują na stanowiskach o niskiej jakości i w gorszych warunkach, a sytuacja jest mało prawdopodobna w najbliższej przyszłości.

Dostęp do pracy

Mężczyźni i kobiety mają różne podejście do pracy. Mężczyźni przychodzą do pracy, by wygrać, nabrać sił. To dla nich rywalizacja. Jeśli nie pomożesz mu wygrać, jesteś wrogiem lub trywialnym oszustem. Mężczyźni szybko uczą się być żywicielami rodziny. Oczekuje się, że będą działać. Mężczyźni często szukają bardziej imponującego stanowiska pracy, prestiżu i sukcesu zawodowego. W końcu to właśnie wskazuje na prawdziwą osobę (a przynajmniej tak została wychowana). Uniemożliwienie kobietom osiągania celów zawodowych polega na tym, że kobiety nie myślą o sobie jako o żywicielach rodziny, jako o kimś, kto musi pracować. Wiele kobiet zostało wychowanych w przekonaniu, że kiedy dorosną, staną się częścią rodziny. Być może nie będą musieli pracować, a jeśli będą pracować, ich dochód będzie drugorzędny w stosunku do dochodów ich partnera. Jeśli będą pracować, będą regularnie odchodzić z pracy, wychowując dzieci. Dla wielu kobiet praca jest miejscem budowania przyjaźni, relacji i przebywania w społeczeństwie. Nie po to pracują kobiety. Nie mówimy: „Potrzebuję nowego przyjaciela. Myślę, że będę pracować ”. To podejście do pracy kobiet. Chodzi o to, że „cóż, jeśli będę musiał pracować, mógłbym jak najlepiej wykorzystać to i cieszyć się ludźmi, z którymi pracuję, może nawet spotkać nowego przyjaciela.” Większość kobiet pracuje, aby opłacić rachunki, wykonać dobrą robotę, poznać nowych. ludzi i poprawiły ich życie.


HitPraca.pl - oferty pracy
HitPraca.pl
Razem tworzymy rynek pracy