Jak pracować w domu, opiekując się dziećmi

Opublikowano: 26. 5. 2020

Masz pełny dom, najmłodszy płacze, maluch się nudzi, a Ty i Twój partner macie dużo pracy, która nie będzie czekać? Praca w domu może być prawdziwym wyzwaniem. Jeśli nie zajmujesz się opieką nad dziećmi, a starsi rodzice martwią się o własne zdrowie i nie akceptują tego, istnieją sposoby, aby praca w domu była odpowiednia dla całej rodziny.

Stwórz dzienny harmonogram

Jeśli mieszkasz ze swoim partnerem, który również może być w domu, łatwiej będzie Ci być uczciwym Podziel swój czas na pracę i opiekę nad dziećmi. W związku z kryzysem koronawirusa wielu pracodawców zdało sobie sprawę, że opieka nad dziećmi nie będzie możliwa, a pracownicy muszą być nieco bardziej elastyczni, jeśli mają dzieci. Dla jednego z Was dobrym pomysłem może być rozpoczęcie pracy od 6:00 do 14:00, a dla drugiego od 11:00 do 19:00 (jeśli pracodawca zgadza się) z przerwą obiadową. Twoje dzieci będą musiały bawić się tylko przez kilka godzin dziennie. Możesz także planować spotkania i rozmowy telefoniczne, aż będziesz wiedział, że nie będą Ci przeszkadzać „nowi mali” koledzy. W tym czasie możesz przygotować dla starszych dzieci zadania szkolne, nakręcić je na film, zmusić do odrabiania lekcji, mieć czas na drzemkę, czas na zabawę, a nawet zajęcia plastyczne i rękodzieło artystyczne, jeśli czujesz się „odważny”.

Aby to zadziałało

Jeśli jesteś sam, zrób jak najwięcej przerw w ciągu dnia, aby upewnić się, że twoje dzieci są w porządku. Poświęć im swoją uwagę, nawet jeśli jest to tylko pięć minut. Jeśli upewnisz się, że Twoje maluchy mają coś, co lubią, łatwiej będzie Ci skupić się na pracy.

Wczesne wstawanie

Brzmi logicznie Im szybciej budzisz się przy swoich dzieciach, tym bardziej nieprzerwany masz czas pracy. Te niezakłócone zegary dobrze jest wykorzystać do tych zadań, które wymagają trochę więcej energii i koncentracji. Zostaw prostsze zadania na te, które mogą być rozproszone przez dzieci


HitPraca.pl - oferty pracy
HitPraca.pl
Razem tworzymy rynek pracy