3 proste sposoby, aby być szczęśliwszym w pracy

Opublikowano: 7. 6. 2020
3 proste sposoby, aby być szczęśliwszym w pracy

Większość dorosłego życia spędzamy w pracy, więc warto zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby uczynić nasze życie zawodowe trochę szczęśliwszym. Jeśli chcesz trochę urozmaicić swoje życie zawodowe, nie bój się i wypróbuj nasze wskazówki.

Wyznaczanie celów

Według amerykańskiego motywatora i autora Earla Nightingale'a definicja sukcesu to „stopniowa realizacja danego celu lub ideału”. Jesteśmy również najszczęśliwsi, gdy odnosimy sukcesy i osiągamy, więc jeśli nie wiesz, co zamierzasz, nie zawsze jest jasne, czy w ogóle coś osiągnąłeś. Postęp to szczęście, więc wyznaczanie celów jest kluczowe dla osiągnięcia satysfakcji z pracy. I nie muszą to być wielkie cele. Małe cotygodniowe i codzienne cele są równie ważne, aby dać ci poczucie postępu i pomóc ci nadać tempo realizacji dużych celów.

Stwórz tygodniowy plan zajęć

Czy jesteś zestresowany i sparaliżowany? Jeśli tak (a nawet jeśli nie), musisz najpierw zapytać „Czy mam plan?” Jeśli Twoja odpowiedź brzmi: „Nie mam czasu na robienie planu!”, Natychmiast przestań. Kiedy nie masz czasu na wypracowanie planu, to z pewnością znak, że naprawdę go potrzebujesz. Nie trać mentalnej i emocjonalnej energii i staraj się zachować wszystkie te informacje w swojej głowie. Pomyśl o ostatnim dniu przed wyjazdem na wakacje - jeśli jesteś jak większość ludzi, tego dnia wykonasz dużo pracy. Czemu? Masz termin i listę rzeczy, które musisz zrobić przed wyjazdem. Nic Cię nie rozprasza, bo dokładnie wiesz, co masz zrobić i co możesz zostawić na następny dzień. Taka jest siła planu. Ale chociaż planowanie każdego dnia jest świetnym początkiem, skupienie się na drzewach czasami oznacza, że ​​nie widzisz dla nich lasu. Możesz szybko wykreślić rzeczy, ale czy są to właściwe rzeczy? Dlatego potrzebujesz tygodniowego planu, który będzie zgodny z Twoimi celami.

Przestań być doskonały

Jedną z najlepszych wskazówek jest przyznanie, że nigdy nie będziesz zrobić wszystko. Ale możesz wybrać, co robisz, a czego nie. Spędzamy tyle czasu i energii emocjonalnej, martwiąc się o „wszystkie rzeczy, których jeszcze nie zrobiłem”, ale życie staje się dużo szczęśliwsze, gdy nauczysz się nie zajmować się trywialnymi rzeczami. Najpierw rób wielkie rzeczy i pozwól małym, jeśli możesz.


HitPraca.pl - oferty pracy
HitPraca.pl
Razem tworzymy rynek pracy