Jak odróżnić solidne oferty pracy od niepoważnych?

Opublikowano: 31. 10. 2019

Szukasz nowej pracy, czy chcesz zarobić trochę więcej, ale oferty niektórych brygad wydają się nieco wątpliwe? Wierz mi, nie sądzisz. Za ofertami niektórych "gwarantowanych" brygad, w których zarabiasz dużo pieniędzy, często znajdują się oszuści, którzy chcą tylko wyłudzić od ciebie pieniądze lub informacje.

Na co uważać?

Pierwszym aspektem, który nie ma nic wspólnego z poważną ofertą, jest opłata startowa, stąd składka członkowska lub inna opłata. Niezależnie od tego, czy chodzi o materiał (koperty, na których przyklejasz znaczki, koraliki, z których zrobisz różańce itp.), Czy cokolwiek innego, a wyda ci się to najbardziej wiarygodne, bądź mądry. W zdecydowanej większości nie otrzymasz ani materiału, ani odpowiedzi.

Oraz opłaty w postaci wysłanych SMS-ów za dostęp do sieci, gdzie obiecuje się prostą pracę w postaci czytania e-maili i ich klikania.

Kolejna grupa reklam, które wyglądają podejrzanie, to sprzedaż lub oferta czegokolwiek, a jako nagrodę oferowana jest tylko prowizja.

Takie oferty pracy najczęściej pojawiają się w różnych grupach skupionych na brygadach i dodatkowym dochodzie na portalach społecznościowych, gdzie wraz z reklamą pojawia się zadowolona młoda dama z banknotami w dłoni. jednak informacja nie jest zbyt konkretna, tylko krótkie zdanie, że wysyła szczegółowe informacje na "sz". Wygląda wiarygodnie, prawda? Jednak większość zdjęć jest pobierana z internetu, a profile są fałszywe, z wyjątkiem oferowania kosmetyków. Ale nie zarabiasz dużo na sprzedaży kosmetyków.

Czy oni naprawdę się o ciebie troszczą?

Jednak powód rozmowy kwalifikacyjnej może w ogóle nie być związany z oferowaną ofertą pracy. Ponieważ rekruter zna Twój poprzedni zawód z CV, zdarza się, że rozmowa kwalifikacyjna ma na celu uzyskanie od Ciebie informacji o Twoim poprzednim pracodawcy, co jest nieetyczne i na granicy prawa. Jest bardzo mało prawdopodobne, że firma zapewni Ci pracę.HitPraca.pl - oferty pracy
HitPraca.pl
Razem tworzymy rynek pracy