Podczas rozmowy o pracę bądź przygotowany na wszystko, w tym na bezsensowne pytania

Opublikowano: 20. 6. 2020
Podczas rozmowy o pracę bądź przygotowany na wszystko, w tym na bezsensowne pytania

Jeśli wybierasz się na rozmowę kwalifikacyjną lub nawet proces selekcji, pamiętaj, że specjalista HR może zadawać Ci pytania niezwiązane z ofertą pracy i pomyślisz, że to kanadyjski żart lub będziesz szukać ukrytej kamery. . Niektóre pytania mogą wydawać się „powolne”, ale nie reaguj od razu irytująco. Personel chce się tylko dowiedzieć, czy Twoje nastawienie jest negatywne czy pozytywne. Zawsze bądź uprzejmy i uśmiechnięty.

Porównaj z owocem lub zwierzęciem

„Jaki owoc chciałbyś i dlaczego?” to jedno z szalonych pytań, które mogą twoja rozmowa kwalifikacyjna spadnie. Twoja odpowiedź i uzasadnienie ujawnią Twoją zdolność reagowania na nieplanowane zadania lub nieoczekiwane sytuacje. Powiedz cokolwiek, po prostu nie zamykaj się ani nie mów, że nie wiesz.

„Dlaczego to nosisz?” to kolejne pytanie, które może cię zawstydzić. Nie przyzwyczajaj się do i odpowiadaj, że dobrze wyglądasz lub dobrze się z tym czujesz.

Nonsensowne pytania

Pytania, na które nie ma właściwego rozwiązania, mogą wydawać się absurdalne i możesz nie rozumieć ich znaczenia podczas rozmowy kwalifikacyjnej. „Które czeskie miasto byś odwołał? Jak oswoiłbyś krokodyla? ”To tylko niektóre z bezsensownych pytań, które może ci zadać specjalista HR. Oprócz pytań możesz spodziewać się zadania, w którym na przykład musisz opisać niewidomym kolor.

Zagadki i zadania bez odpowiedzi

Jeśli masz zamiar przeprowadzić konkurs dla wielu kandydatów, dział HR może podzielić Cię na kilka grup a wykonasz zadania, zgadniesz zagadki. Celem nie jest znalezienie ostatecznego rozwiązania, które zwykle nawet nie istnieje, ale rozpoznanie, czy jesteś liderem, umiejętność sprostania zadaniom itp. Ulubione to: „Ile piłek golfowych zmieści się w samochodzie? Ile pieniędzy potrzeba na umycie okien wszystkich zamków i pałaców w Republice Czeskiej? ”


HitPraca.pl - oferty pracy
HitPraca.pl
Razem tworzymy rynek pracy