3 wskazówki, co zrobić, jeśli wypłata przestanie działać?

Opublikowano: 24. 6. 2020
3 wskazówki, co zrobić, jeśli wypłata przestanie działać?

Czy jesteś odpowiedzialnym pracownikiem, który zawsze dobrze wykonywał swoją pracę, ale płatność nie dotarła jeszcze na Twoje konto? Powodem prawdopodobnie nie jest Twoja wydajność, ale upadająca firma, w której pracujesz. Większość ludzi przysięga, że ​​nie wypłacono im pensji i ze złością pozwala, by cała sprawa płynęła, ponieważ nie wierzą w udane rozwiązanie.

Postępowanie upadłościowe pracodawcy

Jeśli Twój pracodawca jest już w trakcie postępowania upadłościowego, nie jest to dobre, ale nie martw się i nie rezygnuj z walki o to, co do Ciebie należy. Pamiętaj, aby złożyć pozew. W rejestrze upadłości możesz w ciągu kilku minut dowiedzieć się, czy Twój pracodawca jest w postępowaniu upadłościowym.

Poproś urząd pracy o wypłatę wynagrodzenia

Niewiele osób wie, a szkoda, że ​​Twoje wynagrodzenie może być zwrócone przez jakikolwiek urząd pracy. Dowiedz się, czy przeciwko Twojemu pracodawcy został złożony wniosek o ogłoszenie upadłości lub ogłoszono moratorium. Jeśli spełnia te warunki, możesz ubiegać się o zwrot zaległego wynagrodzenia za wykonaną pracę. Oprócz wynagrodzenia możesz ubiegać się o dodatek urlopowy, zasiłek chorobowy lub odprawę.

Złóż wniosek niezależnie od rodzaju zatrudnienia, jakie miałeś u swojego pracodawcy. Warunkiem zawarcia umowy o pracę jest zarabianie powyżej 10 000 CZK, w związku z czym opłacasz ustawowe ubezpieczenie. Z drugiej strony urząd pracy nie zwróci Ci kosztów podróży, wynagrodzenia, bonów na posiłki itp.

Kolejnym warunkiem wypłaty zaległego wynagrodzenia jest liczba miesięcy, które zwróci Ci urząd pracy.

Są tylko trzy, ale od Ciebie zależy, które z nich wybierzesz. Możesz jednak wybrać tylko datę złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości. Maksymalna kwota, jaka może zostać Ci zwrócona, wynosi 44 256 CZK. W przypadku nowo zaciągniętych długów od maja tego roku kwota wzrosła do 47.828 CZK.

Terminowe składanie wniosków

Od momentu nałożenia moratorium na Twojego pracodawcę masz dokładnie 5 miesięcy i 15 dni na złożenie wniosku. rekompensata za twoje wynagrodzenie.


HitPraca.pl - oferty pracy
HitPraca.pl
Razem tworzymy rynek pracy