Chcesz odejść z pracy, ale Twój pracodawca zaoferował Ci nieodparte korzyści?

Opublikowano: 17. 6. 2019

Od czasu do czasu wszyscy denerwują się pracą i myślą o jej odejściu i poszukiwaniu nowej pracy.

Większość ludzi marznie następnego dnia, ale czasami takie sytuacje kończą się, gdy zabraknie im cierpliwości. Czy znalazłeś się w takiej sytuacji i zdecydowałeś się znaleźć nową pracę, co nie jest nierealne w dzisiejszych dobrych czasach? Nadszedł dzień D, masz nową pracę i zamierzasz zrezygnować. Ale przełożeni złożą ci ofertę, która zacznie cię dręczyć z wątpliwościami, czy postępujesz właściwie. Jak podjąć właściwą decyzję?

Konkretne powody wyjazdu

Są dwa rodzaje osób, które rezygnują z pewnych powodów niezadowolenia. Pierwszy typ z zakończeniem grozi w każdej chwili. Otwarcie domaga się swoich wymagań, czy to podwyżki pensji, lepszego środowiska pracy czy narzędzi potrzebnych do wykonywania pracy. Przyczyn może być wiele. Druga grupa ludzi nic nie mówi i zabiera całą swoją frustrację z powodu złej pracy do domu. Rezygnując, przełożeni są często zaskoczeni. Często przyjmuje prośby, a pracownik zostaje. Rezygnując z pierwszej grupy pracowników, pracodawcy również w większości przypadków zgadzają się na wymagania, ale trzeba zadać sobie pytanie, dlaczego nagle tak się dzieje? Dlaczego wcześniej to nie działało?

Potrzebujesz więcej pieniędzy?

Czy jest głównym powodem pozostawiania pieniędzy? Jeśli nowy pracodawca zaoferował Ci więcej pieniędzy, a Twoja niska wartość finansowa jest powodem do odejścia, nie masz powodu, aby zostać.

Czy chcesz rozwijać karierę?

Nie masz gdzie się przenieść w obecnej pracy, a nowy pracodawca oferuje ci bardziej lukratywne miejsce z możliwością dalszego rozwoju? Jeśli taki jest Twój cel, to jest świetna okazja.

Nie lekceważ życia zawodowego

Nie podporządkowuj swojego życia tylko pracy. Przestanie Cię spełniać, jeśli z tego powodu zaniedbasz swoją rodzinę, przyjaciół i rodzinę.

Nie zapomnij powodów swojego odejścia

Jeśli zaoferowano Ci obecną pracodawcy są zainteresowani, nigdy nie zapominaj o powodach rezygnacji. Z badań wynika, że ​​nawet 80% pracowników jest zwalnianych w ciągu roku, a pracodawca już szuka odszkodowania po wycofaniu zwolnienia.


HitPraca.pl - oferty pracy
HitPraca.pl
Razem tworzymy rynek pracy