3 wskazówki, co robić, gdy przestaje przychodzić wypłata?

Jesteś odpowiedzialnym pracownikiem, który zawsze dobrze wykonywał swoją pracę, ale Twoja wypłata jeszcze nie dotarła? Powodem prawdopodobnie nie są Twoje wyniki w pracy, ale upadająca firma, w której pracujesz. Większość ludzi narzeka na niewypłacone pensje i ze złością puszcza całą sprawę w niepamięć, ponieważ nie wierzą w pomyślne rozwiązanie.
Niewypłacalność pracodawcy
Jeśli Twój pracodawca jest już w trakcie postępowania upadłościowego, nie jest to dobra wiadomość, ale nie zwieszaj głowy i nie rezygnuj z walki o to, co Twoje. Pamiętaj, aby złożyć wniosek do sądu. Możesz dowiedzieć się, czy Twój pracodawca jest objęty postępowaniem upadłościowym w ciągu kilku minut, sprawdzając rejestr upadłości.
Zapytaj urząd pracy o swoje wynagrodzenie
Coś, o czym mało kto wie, a wielka szkoda, to fakt, że zwrot wynagrodzenia może uzyskać każdy urząd pracy. Dowiedz się, czy Twój pracodawca został objęty wnioskiem o upadłość lub moratorium (odroczenie zobowiązań). Jeśli spełniasz te warunki, możesz ubiegać się o zwrot swojego nadpłaconego wynagrodzenia za wykonaną pracę. Oprócz wynagrodzenia, możesz ubiegać się o dodatek wakacyjny, zwolnienie lekarskie lub odprawę.
Powinieneś zgłosić swoje roszczenie niezależnie od rodzaju stosunku pracy, jaki łączył Cię z pracodawcą. Pamiętaj, że urząd pracy nie zwróci Ci jednak kosztów podróży, gratyfikacji, emerytur, itp.
Kolejnym warunkiem zwrotu zaległego wynagrodzenia jest liczba miesięcy, za które urząd pracy zwróci Ci pieniądze.
Są tylko trzy, ale to od Ciebie zależy, które trzy miesiące wybierzesz. Możesz jednak wybrać tylko datę, w której złożono wniosek o upadłość.
Złóż wniosek w terminie
Od momentu ogłoszenia moratorium przez pracodawcę, masz dokładnie 5 miesięcy i 15 dnina złożenie wniosku o wypłatę wynagrodzenia.
>