Pracodawcy często oszukują absolwentów szkół

Opublikowano: 7. 4. 2019

Po ukończeniu szkoły średniej lub college'u wielu młodych ludzi ma problem ze znalezieniem pracy, która ich bawi i wypełnia. Najczęstszym powodem jest ich zerowa praktyka. Niektórzy pracodawcy nadużywają tej sytuacji, a absolwenci często podpisują umowy o pracę na granicy czeskiego kodeksu pracy i nie jest wyjątkiem, że nawet łamią prawo. Absolwenci nie mają porównań ani doświadczenia i podpiszą umowę o pracę.

Pieniądze trzymane w ręku są nielegalne

Niektórzy pracodawcy uwzględniają w umowie o pracę tylko minimalne wynagrodzenie, a resztę przekazują swoim pracownikom na czarno, co jest całkowicie niedopuszczalny. Jednak nielegalne jest również zawieranie przez pracownika umowy o pracę w niepełnym wymiarze czasu pracy i jednoczesne rozpoczęcie wykonywania tej samej pracy na podstawie koncesji. Pracodawca wykorzystuje fakt, że ta metoda wygląda dość niewinnie, ale nadal jest obejściem prawa.

Zwróć uwagę na okres próbny

Nie ma znaczenia, jakim nowym zawodem jest absolwent, czy wchodzi do fabryki, magazynu, sklepu, biura, biura czy usług publicznych. Każdy nowicjusz ma trzymiesięczny okres próbny, który ma tylko na początku. Po każdej zmianie okres próbny nie jest już nigdy podawany. Wyjątkiem jest przywództwo, w przypadku którego określono sześciomiesięczny okres próbny.

Miejsce pracy

Wiele firm ma swoje siedziby w Pradze, co jest również najczęściej określone w umowie o pracę. Ponadto w umowie o pracę należy określić miejsce zatrudnienia. Jeśli lokalizacja nie jest określona, ​​pracodawca może wysłać pracownika do oddziału w innym mieście, na przykład, w którym zachoruje.

Rodzaj pracy

Młodzi ludzie są często zdenerwowani, że wykonują prawie wszystko w swojej pracy. Jeśli nie mają dokładnego rodzaju pracy określonego w umowie o pracę, nie mogą nic zrobić. Z drugiej strony zdobywają więcej doświadczenia, które może się później przydać.

Data rozpoczęcia

Data pierwszego dnia pracy musi być taka sama, jak data podana w umowie o pracę.HitPraca.pl - oferty pracy
HitPraca.pl
Razem tworzymy rynek pracy