DOM Z DOMU - Kto może być lepiej zorganizowany niż zdolna mama w żłobku?

Opublikowano: 18. 3. 2019

Może to rodzaj zachęty dla pewnego rodzaju czytelników naszych artykułów, ponieważ są wśród Was pracodawcy, którzy zaczynają interesować się tą dziedziną, wkładając wysiłek w osoby, które mają w swoim miejscu pracy i wciąż na przykład nie udaje im się zwiększyć produktywności pracowników lub skoncentrować się na swoich działaniach. Jaki może być problem i przyczyna tego wszystkiego? Możesz zapytać, kto pisze ten artykuł, czy osoba, która go pisze, wie o nim wystarczająco? Nie martw się, przeczytaj na końcu artykułu.

Ogromną zaletą tego typu pracy jest to, że możemy to zrobić z domu. Ale jak, na przykład, matki, które już wykonują tę pracę? Jak udaje im się wszystko zorganizować, gdy mają dziecko lub więcej dzieci? Jest wiele pytań, a temat jest bardzo szeroki, dlatego chciałbym na razie podzielić się częścią informacji z tej dziedziny.


1. Danie szansy może być najlepszą decyzją dla Twojej firmy

Ale dlaczego uważam, na przykład, że matki powinny mieć szansę pracy w domu, nawet u swojego pracodawcy? Pomyśl tylko: co matki powinny zapewnić szczególnie dzieciom, kiedy muszą zacząć zarabiać? Gospodarstwo domowe, edukacja, kluby, praca itp., A jeśli z jakiegokolwiek powodu nie mają opieki nad dziećmi, jest to jeszcze trudniejsze. Zarządzanie taką organizacją rodzinną to „najwyższe kierownictwo” w życiu wielu kobiet. Każdy ma indywidualną sytuację, ale z pewnością nie oznacza to, że te kobiety nie powinny mieć szansy na zarabianie, kiedy ją mają! Z mojego doświadczenia naprawdę dowiedziałem się, że kobieta może być bardzo efektywna i „owocna” w tego typu pracy - nie ma innych rezerw czasu, jak na przykład 8 godzin w miejscu pracy, gdzie można dyskutować nawet długie minuty o rzeczach, które po prostu wypełniają jakąś bezsensowną przestrzeń w czasie, który spędza z kolegami. Oczywiście ważne jest również przebywanie między ludźmi i komunikowanie się, ale komunikacja na pewno nie jest stracona, zwykle tego typu praca dotyczy komunikacji na odległość z ludźmi lub. każdy może szukać sposobów, aby znaleźć się wśród ludzi. Obecnie raczej widzę problem w tym, że ludzie nie mogą mieć czasu dla siebie, być sami i po prostu pozwolić swoim myślom płynąć, dokonują tak zwanego oczyszczenia umysłu.

2. Zarządzanie czasem

< p> Pracujemy w dogodnym dla nas czasie, planujemy wszystkie działania i wynika z tego, że relacje małżeńskie / partnerskie są wtedy bardziej zrównoważone, nie boimy się, że nie jesteśmy w stanie zarobić i dlatego odpada wiele innych stresów niż te, na przykład w miejscach pracy, w których „MUSIMY” być dokładnie przez minutę (wszyscy wiemy, że matki z dziećmi często po prostu nie mogą zdążyć na czas i wtedy są zestresowane przez siebie, dzieci też i jacy czekają koledzy). To kolejna duża różnica, sama myśl o słowie MUSET nie wywołuje już w człowieku potrzeby i poczucia PODOBNEGO do pracy, którą musi wykonać.

3. Skąd wiadomo, że kandydat nadaje się na to stanowisko?

Aby być szczerym wobec tego pytania, muszę również na nie odpowiedzieć. Skąd wiesz, że kandydat nadaje się na określone stanowisko, kiedy przyjeżdża do Ciebie osobiście? To taka sama sytuacja, jak zatrudnianie kogoś w biurze. Wszystko to kwestia odpowiedzialności za wykonywaną pracę, sumienności i umiejętności kandydata na dane stanowisko. Wywiady na odległość nie są już dziś rzadkością również wtedy, gdy dana osoba nie może stawić się osobiście, na przykład ze względu na odległość. Szkoda usłyszeć od specjalistów HR, że mama miała np. 5 lat urlopu macierzyńskiego, więc nie jest zdolna ani komunikatywna, zwykle jest odwrotnie, dlatego nie oceniaj ludzi tylko z takich informacji i nie daj wszystkim czasu na pokazanie i wtedy ujawniłeś słabości, ale i mocne strony, które możesz następnie pomóc im podkreślić.

Napisała dla Ciebie

Sandra Maršíková < / p>

Pracownik Hitprace, żona i ostatnia, ale nie mniej ważna mama dwójki dzieciHitPraca.pl - oferty pracy
HitPraca.pl
Razem tworzymy rynek pracy