Sprawdzone wskazówki, jak uniknąć grypy w pracy

Opublikowano: 19. 3. 2021

W miesiącach zimowych wśród ludzi regularnie rozprzestrzenia się epidemia grypy lub fala chorób układu oddechowego. Z powodu przeziębienia i kaszlu nikt nie będzie niezdolny do pracy, więc musisz spędzać czas w pracy z kaszlącymi i bulgoczącymi kolegami, a po prostu zastanawiasz się, kiedy złapiesz przeziębienie lub grypę od chorych kolegów. Im mniejsza przestrzeń, tym większa szansa, że zostaniesz zarażony. I podobnie jak inni koledzy, jasne jest, że nie pójdziesz na zwolnienie chorobowe. Wrócą od ciebie. Znajdujesz się nagle w błędnym kole, z którego możesz się wyrwać na kilka miesięcy. Przynosisz chorobę domową do domu, gdzie zarażasz swoje dzieci lub partnera i tworzysz drugie błędne koło. Zrób wszystko dla swojego zdrowia i zapobiegaj chorobie.

Dokładnie przewietrzyć

Wirus grypy przeżywa bez gospodarza przez kilka godzin i bardzo dobrze radzi sobie w wydychanej przestrzeni biura, warsztatu czy holu. To sprawia, że infekcja jest znacznie łatwiejsza niż w wentylowanym pomieszczeniu ze świeżym powietrzem. Otwórz na chwilę szeroko okno. Wentylacja tylko za pomocą wentylatora to nonsens. Z miejsca pracy ucieka tylko ciepło, a powietrze pozostaje takie samo.

Idź wywietrzyć na zewnątrz. Jeśli masz możliwość odejścia z pracy na jakiś czas, zrób to. Dzięki świeżemu powietrzu zminimalizujesz ryzyko infekcji.

Dokładnie umyj ręce

Zdobądź mydło antybakteryjne do pracy i myj ręce nie tylko przed posiłkami i po skorzystaniu z toalety, ale także w ciągu dnia. Z pewnością w pracy korzystacie razem z wielu rzeczy - wspólna kuchnia ze sprzętem kuchennym i naczyniami, maszynami roboczymi, klamką, toaletą itp. Zwykłe naczynia najlepiej jest zawsze wypłukać przed ich użyciem. Wirusy i bakterie przyczepiają się do wszystkiego. Sięgaj jak najmniej na twarz. Nigdy nie zmyjesz wszystkich wirusów.

Jedz witaminy

Większość pracodawców stara się uchronić swoich pracowników przed chorobami. Jeśli twój szef kupuje ci witaminy, zjedz je. Nie zapomnij zapakować owoców bogatych w witaminę C do przekąsek. Ziemniaki zawierają również dużo witaminy C.

Praca w domu

Jeśli Twój pracodawca pozwala Ci pracować w domu, jesteś w idealnej sytuacji i nie wahaj się skorzystać z tej możliwości.

HitPraca.pl - oferty pracy
HitPraca.pl
Razem tworzymy rynek pracy