Czy myślisz o pracy nawet w wolnym czasie?

Opublikowano: 17. 3. 2021
Czy myślisz o pracy nawet w wolnym czasie?

Niezależnie od tego, czy kochasz swoją pracę, czy nienawidzisz jej, prawdopodobnie myślisz kiedyś o pracy poza godzinami pracy. Zwłaszcza w momentach, gdy napotykasz nieprzyjemnego klienta lub poważniejszy problem. Zastanawiasz się, jak poradzić sobie z najnowszymi przepisami swoich szefów i szykujesz się na zasłużony wypoczynek. Myślenie o pracy przy rodzinnym obiedzie lub poświęcenie się swoim hobby pozbawi cię radości, którą zwykle czerpiesz z tych rzeczy. Istnieją wskazówki dotyczące treningu mózgu, które pomogą Ci odejść od „pracy w pracy”.

Twórz rytuały przejścia

Dojazd do pracy i powrót z pracy to czynność fizyczna, która oddziela Cię od pracy. Spróbuj dodać coś bardziej mentalnego. Włącz muzykę, zadzwoń do przyjaciela lub rodziny i zapytaj ich o ich dzień. Skoncentrowanie się na innych ludziach i ich potrzebach to świetny sposób na myślenie o pracy ze specjalną głową.

Daj swojemu mózgowi kolejny problem, który należy rozwiązać

Jeśli twój umysł wraca do pracy, zastosuj go inaczej. Gdzie następnym razem wybierzesz się na wycieczkę z rodziną, co kupisz na prezenty na najbliższe urodziny, rocznicę ukochanej osoby, na jaki kolor pomalujesz sypialnię - możliwości jest wiele i chyba nikt nie rozwiąże te sprawy dla Ciebie.

Poświęć trochę czasu na przemyślenie pracy

Jeśli przeszkadza Ci poważny problem w pracy, którego rozwiązania po prostu nie możesz uniknąć, ustaw czas, w którym pomyślisz o problemie. Zaplanuj „stres na później”. Nie martw się o e-mail, z którym masz do czynienia w poniedziałek rano w weekend i zdecyduj, że pomyślisz o tym przy poniedziałkowej porannej kawie. Masz przed sobą wymagające spotkanie biznesowe w ciągu tygodnia? Dzień wcześniej ustal czas na przygotowanie i zrób coś innego w czasie wolnym. Twój mózg musi wiedzieć, że nadszedł czas, aby pomyśleć o tych kwestiach, ale teraz tak nie jest. Mózg dostosowuje się do Twojej decyzji, gdy zna określony czas.HitPraca.pl - oferty pracy
HitPraca.pl
Razem tworzymy rynek pracy