Jak wyjaśnić, dlaczego szukasz pracy podczas pandemii

Opublikowano: 17. 3. 2021
Jak wyjaśnić, dlaczego szukasz pracy podczas pandemii

Od pandemii, która rozpoczęła się na rynku pracy w połowie marca, wzrosło bezrobocie. Szacuje się, że do końca roku globalne bezrobocie wzrośnie o 6,9%.

Dobra wiadomość jest taka, że obecnie szacunki nie są spełniane, ale rynek pracy się zmienił. Ale jeśli nie masz teraz pracy, a szukasz pracy, jak wyjaśnisz swoją obecną sytuację zawodową potencjalnym pracodawcom?

Na szczęście menedżerowie ds. Rekrutacji są świadomi wszystkiego, co się dzieje. Poruszają się także po globalnym kryzysie zdrowotnym i prawdopodobnie zrozumieją kontekst Twojego bezrobocia.

Przy ubieganiu się o nową pracę i rozmowie kwalifikacyjnej zawsze warto podejść do tematu uczciwie i uczciwie.

Jak wyjaśnić swoją sytuację?

Znalezienie pracy podczas pandemii, gdy nie masz pracy przez jakiś czas, może wydawać się trudne, ale ważne jest, aby zachować pozytywne nastawienie. Nawet jeśli jest to trudny okres, pracodawcy będą bardziej zainteresowani kandydatem, który z „zimną głową” radzi sobie z sytuacjami poza ich kontrolą.

Sposób prezentowania się w materiałach aplikacyjnych i podczas rozmowy kwalifikacyjnej może się nieznacznie różnić w zależności od specyfiki Twojej sytuacji. Niezależnie od tego, czy zostałeś zwolniony, jesteś na wakacjach, czy po prostu aktywnie szukasz nowej pracy z powodu niepewności w swojej branży lub firmie, zapoznaj się z tymi wskazówkami, jak zaprezentować to, co najlepsze.

Zwolnienie

W CV i liście motywacyjnym wyjaśnij pracodawcom, że zwolnienie nie było spowodowane problemami z wydajnością.

Jeśli zostałeś zwolniony przez ponad miesiąc, pamiętaj, aby przekazać im informacje o tym, co robiłeś podczas braku aktywności. Pokaż, w jaki sposób uzyskałeś dodatkowe certyfikaty lub odpowiednie szkolenie, zgłosiłeś się jako wolontariusz lub aktywnie uczestniczyłeś w budowaniu profesjonalnej sieci.

Proaktywna osoba poszukująca pracy

Nawet jeśli nie zostałeś zwolniony, możesz pracować w firmie, której przyszłość jest niepewna i chce się przygotować na możliwość zwolnienia. Jeśli Twoja firma znacznie zwolniła, pracownicy zostali zwolnieni lub zostali zwolnieni lub zmniejszyło się obciążenie pracą, może to oznaczać, że nadszedł czas, aby zacząć szukać nowej pracy.

Jeśli tak jest i nie jesteś bezrobotny, nie musisz martwić się o wyjaśnienie luki zawodowej w swoich materiałach szkoleniowych. Jednak podczas wywiadu bądź szczery.

HitPraca.pl - oferty pracy
HitPraca.pl
Razem tworzymy rynek pracy