Jak ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną? Pierwsze wrażenie jest ważne!

Opublikowano: 27. 6. 2020
Jak ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną? Pierwsze wrażenie jest ważne!

Czekasz na rozmowę kwalifikacyjną? Warto zwrócić uwagę na pierwsze wrażenie z takich wydarzeń i dotyczy to nie tylko potencjalnych pracowników, ale także pracodawców. Pamiętaj, że reprezentujesz nie tylko swoją wiedzę, ale także swój wygląd. Jeśli nie masz informacji, jak się ubrać w firmie, na rozmowę kwalifikacyjną wybierz bardziej formalny wariant ubioru.

Mężczyźni

Dla mężczyzn ideałem jest strój do chodzenia, jednokolorowa koszula, jeśli wybierze krawat, w mniej wyrazistych kolorach i sznurowane buty.

Garnitur

Garnitur powinien pasować idealnie. Nie trzeba mieć odświętnego garnituru, ideał jest prosty, bez wzorów, w konserwatywnych kolorach (czarny, szary, niebieski). Koszula nadaje się do garnituru. Kolor, który powinien pasować do koloru garnituru. Universal jest biały lub jasnoniebieski.

Akcesoria

Najczęstszymi akcesoriami są krawat i pasek. Krawat nie jest niezbędną częścią garnituru, ale z krawatem zrobisz bardziej profesjonalne wrażenie. Jeśli wybierzesz, wybierz mniej wyraziste kolory. Zwróć także uwagę na wzory. Kolejnym dodatkiem jest pasek, który przynajmniej częściowo powinien pasować do butów.

Buty i skarpety

Skarpetki powinny być długie, a odsłonięte części nóg nie powinny być widoczne podczas siedzenia. Wybierz wariant jednokolorowy pasujący do koloru Twoich spodni lub butów. Buty powinny być czyste, co jest oczywiste i dopasowane do garnituru.

Kobiety

Dla kobiet idealny jest kostium w uniwersalnym kolorze, na przykład czarnym, niebieskim, łososiowym czy bordowym. Dopasuj bluzkę lub koszulę z porządnym dekoltem, czółenkami i pończochami do kostiumu.

Kostium

Dyskretny dwuczęściowy kostium doskonale oddaje kobiecą figurę, uważaj na obcisły krój. Odpowiednie są niezbyt ekstrawaganckie kombinacje kolorystyczne, nie tylko w kolorze, ale także we wzorach czy materiałach. Jeśli wybierzesz kostium ze spódnicą, jego długość powinna sięgać kolan. Pończochy są idealne w jednym kolorze iw kolorze nadwozia.

Do kostiumu

Bluzka to idealny wybór, półprzezroczyste topy i głębokie dekolty nie są odpowiednie.

Akcesoria

Czółenka nie powinny mieć zbyt wysokich obcasów ani platformy, najlepiej zamkniętych butów. Jeśli nosisz biżuterię, unikaj uderzania elementów i sięgaj po coś porządnego. Wśród akcesoriów, które nosi każda kobieta, jest torebka. Nie powinna być zbyt krzykliwa. Unikaj także toreb podróżnych.HitPraca.pl - oferty pracy
HitPraca.pl
Razem tworzymy rynek pracy