Jak radzić sobie z prześladowaniem w pracy

Opublikowano: 7. 8. 2020
Jak radzić sobie z prześladowaniem w pracy

Jeśli bully zdarza się w pracy, jest to pierwsza oznaka zakłócenia relacji społecznych i początek niezdrowego środowiska pracy, co znajduje odzwierciedlenie w wielu obszarach. Po pierwsze, jest to zakłócenie nie tylko psychicznego, ale także fizycznego zdrowia osoby bezpośrednio dotkniętej mobbingiem. Znęcanie się wpływa również na wydajność pracy, jest większa nieobecność. Wszystko to może również prowadzić do zmniejszenia zysków firmy.

problemy psychosomatyczne. Codzienny stres, jaki niesie ze sobą ta sytuacja, może objawiać się zaburzeniami snu, zmianami nawyków żywieniowych lub zmianami masy ciała. Te fakty mogą wpływać na wiele chorób.

Jak wykryć dokuczanie?

Jeśli ktoś jest ofiarą znęcania się, bardzo często wstydzi się tej sytuacji, chociaż w większości przypadków wcale. Przeszkadza mu poczucie winy, nie chce się nikomu zwierzyć. Jednak to nie na miejscu. Twój przełożony może pomóc. Jest jednak wiele organizacji, które zajmują się tym problemem.

Jeśli nękanie jest w powijakach, nie każdy bierze to pod uwagę. Jeśli jednak sytuacje zdarzają się na co dzień, trzeba zacząć coś robić.

Koledzy często manifestują się wśród kolegów, nie komunikując się z konkretnym kolegą, nie przekazując ważnych informacji informacje o pracy, szerz na jego temat oszczerstwa, ignoruj ​​jego sukcesy w pracy i podkreślaj błędy, które popełnił.

Istnieje kilka metod diagnostycznych pomagających znęcać się w miejscu pracy odsłonić. Osobowość menedżera również odgrywa dużą rolę. Jeśli okazuje empatię i słucha swoich pracowników, wkrótce może ujawnić, że w miejscu pracy wszystko jest nie tak.

W każdym zespole roboczym istnieje potrzeba ciągłego tworzenia i wspierania dobre relacje. Powinien to zapewnić zwłaszcza przełożony, który może wspierać zdrowe środowisko pracy, w którym wszyscy wspierają się nawzajem. Może organizować imprezy integracyjne dla swoich pracowników. Nie powinien niepotrzebnie i publicznie podkreślać błędów. Ważne jest również wspieranie komunikacji, nie tylko między współpracownikami, ale także między pracownikiem a przełożonym.


HitPraca.pl - oferty pracy
HitPraca.pl
Razem tworzymy rynek pracy