Co możesz sobie wyobrazić pod niektórymi nazwami stanowisk?

Opublikowano: 9. 3. 2021
Co możesz sobie wyobrazić pod niektórymi nazwami stanowisk?

Szukając pracy, możesz natknąć się na nazwy stanowisk, na które nie możesz sobie nawet wyobrazić, jaka to praca. Niektóre nazwiska brzmią ostentacyjnie niż w przeszłości lub są pod wpływem języka angielskiego. Następujące zawody należą do tych, w których ludzie najczęściej szukają pomocy.

Operator produkcji

Jest to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc pracy w Czechach, ale jego nazwa wciąż jest myląca. Są to zwykle zwykłe zawody, takie jak konwencjonalny montaż pasów.

Kontroler jakości

Jest to stosunkowo prosta ręczna czynność produkcyjna, polegająca na oględzinach gotowych wyrobów pod kątem oczywistych wad. Na takie stanowisko wystarczy szybkie przeszkolenie niewykwalifikowanych osób.

Asystent sprzedaży

Zwykle jest klasyczną sprzedawczynią. Taka osoba wykonuje różne czynności w handlu detalicznym, od uzupełniania towaru, poprzez pracę za kasą, po sprzątanie. Obsługa klienta ogranicza się do odpowiedzi na pytania takie jak: gdzie mogę znaleźć ten i inny towar? Żadne wykształcenie nie jest wymagane, a szkolenie wystarczy.

Operator telefoniczny - specjalista

Zwykle jest to pracownik call center, który zajmuje się sugestiami klientów innych firm lub oferuje różne produkty. Szczególnie w drugim przypadku pracę można wykonać już po tygodniu treningu.

Specjalista ds. Obsługi klienta

W tłumaczeniach jest specjalistą ds. Obsługi klienta w call center. Firmy obawiają się, że wakat w call center nie zachęci nikogo do ogłoszenia.

Kierownik recepcji

Często jest to klasyczna recepcjonistka. Mogą to być lepsze hotele z wymogiem znajomości języka obcego.

Koordynator biura, specjalista ds. Zaplecza

Po dokładnym zapoznaniu się z zakresem pracy przekonasz się, że jest klasyczną sekretarką.

Są też stanowiska o wyższych wymaganiach dotyczących wykształcenia. W obszarze marketingu biznesowego jest to np. Account Manager , czyli uniwersalna nazwa stanowiska do pracy związanej z opieką nad kontem (kontem) klienta.

W obszarze zasobów ludzkich może to być Konsultant ds. Rekrutacji , czyli oficer personalny, który monitoruje sytuację na rynku pracy, plany rekrutacji, upadłości i motywuje obecnych pracowników.

W obszarze budownictwa i nieruchomości najczęściej to pośrednik w obrocie nieruchomościami wyszukuje w portfolio biura nieruchomości odpowiednią nieruchomość, komunikuje się z osobami zainteresowanymi sprzedażą lub kupnem mieszkania, organizuje przeglądy nieruchomości oraz moderuje relacje pomiędzy sprzedawca i kupujący.HitPraca.pl - oferty pracy
HitPraca.pl
Razem tworzymy rynek pracy