Czego nie robić przed rozmową kwalifikacyjną, jeśli chcesz odnieść sukces

Opublikowano: 27. 2. 2021
Czego nie robić przed rozmową kwalifikacyjną, jeśli chcesz odnieść sukces

Niektórzy eksperci twierdzą, że wystarczy 1/10 sekundy, aby zaimponować komuś. To absurdalnie krótki czas, aby zrobić dobre wrażenie na przyszłym pracodawcy. Możesz jednak wcześniej przygotować się do rozmowy, aby w tym ważnym dniu wyglądać świetnie i wiedzieć, jak zaprezentować się w jak najlepszym świetle.

Uważaj przy wyborze perfum

Naukowcy twierdzą, że 30% ludzi nienawidzi silnych zapachów i nie ma znaczenia, czy jest to zapach drogich francuskich perfum, tanich papierosów czy potu. Osoby bardzo wrażliwe mogą nawet mieć bóle głowy, nudności i pieczenie oczu. A jeśli Twój przyszły pracodawca jest jedną z tych osób? Po co ryzykować? Aby nie straszyć innych swoim zapachem, powinieneś zrobić kilka prostych rzeczy:

• Nie używaj jednocześnie perfum i kremu o silnym zapachu. Niedopasowanie zapachu może powodować nudności.

• Jeśli spryskałeś się perfumami i masz mokrą plamę na skórze, oznacza to, że nakładasz się za dużo i ludzie wokół ciebie będą cierpieć.

• Przed rozmową nie jedz żadnych mocnych potraw, takich jak tuńczyk, jajka na twardo czy cebula.

Oglądanie telewizji poprzedniego wieczoru

Dziś trudno sobie wyobrazić nasze życie bez smartfonów czy laptopów, ale lepiej o nich zapomnieć przed rozmową o pracę. Wynika to z niebieskiego światła emitowanego przez ekran Twojego urządzenia. Ostatnio lekarze odkryli, że światło emitowane przez urządzenie ma negatywny wpływ na wzrok, powodując bezsenność, aw rzadkich przypadkach nawet depresję. Dobre wrażenie nie może zrobić osoba, która ma podkrążone oczy z powodu braku snu. Brak snu spowolni również Twój proces myślenia i nie będziesz w stanie poprawnie i szybko odpowiadać na pytania.

Omów osobiste tematy i opowiedz historię swojego życia

Doświadczeni rekruterzy zalecają bycie przyjaznym, ale niezbyt przyjacielskim. Nie rozmawiaj o swoich minionych weekendowych przygodach, błędach z przeszłości, krewnych ani o wyświetlaniu zdjęć swoich dzieci lub zwierząt. Nie wiesz, jak pracodawca zareaguje na Twoje (może nawet zabawne) historie - a co jeśli nie lubi kotów? Lepiej jest skupić się na swoich cechach zawodowych i zostawić wszystkie rzeczy osobiste znajomym.

Użyj słowa, które czyni cię najsłabszym kandydatem

Wiele osób wie, że nie powinni ciągle mówić „przepraszam”, ponieważ w oczach innych wyglądają słabo i niepewnie. Ale jest jeszcze jedno słowo, które obniża twój status społeczny. Słowo „tylko” daje wszystkie korzyści osobie, z którą rozmawiasz. Zdania takie jak „Chciałem tylko zapytać” lub „Chciałem tylko wyjaśnić” sprawiają, że brzmisz, jakbyś za coś przepraszał, nawet jeśli nie zrobiłeś nic złego.




HitPraca.pl - oferty pracy
HitPraca.pl
Razem tworzymy rynek pracy