Dlaczego pracodawcy nie zawsze odpowiadają po rozmowach kwalifikacyjnych?

Opublikowano: 19. 2. 2021
Dlaczego pracodawcy nie zawsze odpowiadają po rozmowach kwalifikacyjnych?

Miałeś świetną rozmowę kwalifikacyjną na pracę, której naprawdę chcesz. Twoje odpowiedzi były trafne, test wypadł dobrze, ale przyszły szef nie odpowiedział? Choć może to być frustrujące, po rozmowie kwalifikacyjnej nie otrzymuje często odpowiedzi. Jest wiele powodów, dla których Twój pracodawca nie skontaktuje się z Tobą po rozmowie kwalifikacyjnej. I chociaż większość powodów, dla których nie otrzymujesz odpowiedzi po rozmowie kwalifikacyjnej, jest związanych z pracodawcą, możesz być zaskoczony, gdy odkryjesz, że jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby pracodawca rzadziej się z tobą kontaktował.

Nie odpowiada po rozmowie? Rzeczy do rozważenia

Trudno znaleźć zatrudnienie u swojego pracodawcy, ale czasami istnieją uzasadnione powody, dla których nie odpowiedziałeś.

Pandemia

Obecnie pandemia jest bardzo rozsądnym wyjaśnieniem, dlaczego pracodawcy może tak długo czekać po rozmowie kwalifikacyjnej. Bezrobocie utrzymuje się na wysokim poziomie i jest duża szansa, że do zespołu rekrutacyjnego wpłynie znacznie więcej zgłoszeń niż zwykle. Oznacza to, że menedżer ds. Rekrutacji spędza więcej czasu niż zwykle na sortowaniu CV osób, które są dobrze wykwalifikowane, zbyt wykwalifikowane i niedokwalifikowane.

Oni są zajęci

Potencjalny pracodawca może starać się nie tylko obsadzić stanowisko, o które się ubiegałeś, ale także kilka innych - w tym samym czasie. Dlatego ma sens, że mogą być zbyt zajęci, aby wrócić do kandydatów. I chociaż może to nie wydawać się prawdziwym powodem, przytłoczenie przeglądaniem podań o pracę, planowaniem rozmów kwalifikacyjnych i sprawdzaniem kandydatów może często być prawdziwym powodem, dla którego nie otrzymasz odpowiedzi po rozmowie kwalifikacyjnej.

Rzeczy się zmieniły

Istnieje możliwość, że firma przeszła kilka poważnych zmian i nie ma już budżetu, aby Cię zatrudnić. Albo zdecydowali się obsadzić stanowisko wewnętrznego kandydata. Możliwe też, że firma zawiesiła rekrutację lub jest w trakcie restrukturyzacji. Inną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że stanowisko może nie zostać obsadzone od razu lub jakiś aspekt pracy mógł ulec zmianie, a kierownictwo pracuje nad nowymi szczegółami roli. W każdym razie pracodawca ma więcej czasu na przejście przez proces rekrutacji i może ostatecznie skontaktować się z Tobą.HitPraca.pl - oferty pracy
HitPraca.pl
Razem tworzymy rynek pracy