6 wskazówek dotyczących organizacji udanego teambuildingu

Opublikowano: 30. 6. 2020
6 wskazówek dotyczących organizacji udanego teambuildingu

Dobrze zaplanowane budowanie zespołu jest jedną z pokojowych form rozwoju pracy zespołowej. Pomaga zjednoczyć i wzmocnić zespół roboczy, jest idealnym narzędziem usprawniającym i utrwalającym komunikację. Jeśli ma być korzystny nie tylko pod względem czasu, ale także wartości, należy go odpowiednio przygotować.

Analiza

Pomyśl o swoim zespole i spróbuj zdefiniować największe problemy, dowiedz się i dowiedz się, gdzie są największe tarcia i dlaczego zespół nie działa tak, jak powinien. Jakie problemy pojawiają się w codziennej komunikacji i współpracy.

Wyznaczanie celów

Należy wyjaśnić, co budowanie zespołu ma poprawić, a która kwestia jest najważniejsza. Głównym celem jest zjednoczenie zespołu, ale można też skupić się na poprawie problematycznych relacji, które mogą utrudniać wzajemną współpracę poszczególnych członków zespołu. Może jednak być też początkiem wspólnej pracy nowego zespołu lub nagrodą dla pracowników po bardziej wymagającym okresie pracy.

Wybór odpowiedniego miejsca

Dobrze dobrane miejsce ma również duży udział w powodzeniu całej imprezy, nie tylko pod względem działań, ale także składu zespołu (średni wiek, kondycja fizyczna, możliwe ograniczenia lub utrudnienia). Środowisko musi być dostosowane do potrzeb wszystkich członków zespołu. Celem imprezy jest stworzenie miłej i odprężającej atmosfery.

Właściwy czas

Aby uniknąć wymówek, uzasadnionych lub nie, pomyśl o właściwej dacie. Weź pod uwagę obowiązki zawodowe (terminy na koniec miesiąca, kwartału lub semestru), obowiązki rodziców (wakacje lub dni szkolne) lub święta państwowe, które następują po weekendzie.

Zajęcia dla wszystkich członków zespołu

Bez względu na to, gdzie odbywają się zajęcia, ważne jest, aby je przygotować, aby każdy mógł w nich uczestniczyć. Dlatego ważne jest, aby pomyśleć o członkach zespołu i znaleźć zajęcia, które będą bawić wszystkich, a zespół również się zjednoczy. Działania należy również przemyśleć z wyprzedzeniem, nigdy nie należy polegać na tym, że zostaną opracowane na miejscu.

Dokument

Może mieć formę zdjęć lub krótkich filmów, które możesz pokazać na innym wspólnym wydarzeniu.


wzmocnić See also wzmacniaæ

HitPraca.pl - oferty pracy
HitPraca.pl
Razem tworzymy rynek pracy