Słaba wydajność pracy może być spowodowana problemem adaptacji

Opublikowano: 26. 1. 2021

Stres to normalna psychiczna i fizyczna reakcja na pozytywne lub negatywne sytuacje w Twoim życiu, takie jak nowa praca lub śmierć bliskiej osoby. Sam stres nie jest rzadkością ani złem. Liczy się sposób radzenia sobie ze stresem.

Jak odróżnić stres od zaburzeń adaptacyjnych?

Jeśli masz trudności z przystosowaniem się do stresującej zmiany i masz trudną codzienną rutynę przez ponad krótki czas, możesz rozwinąć zaburzenie adaptacyjne. Zaburzenie adaptacyjne to rodzaj choroby psychicznej związanej ze stresem, która może wpływać na Twoje uczucia, myśli i zachowania, nie tylko w pracy. Jednak wydajność pracy jest często jednym z pierwszych objawów zaburzeń adaptacyjnych.

Oznaki i objawy zaburzeń adaptacyjnych

  • Niepokój
  • Zła szkoła lub wyniki w pracy
  • Problemy w związku
  • Smutek
  • Myśli samobójcze
  • Martwić się
  • Problemy ze snem

Jeśli masz do czynienia ze stresującą sytuacją w swoim życiu, spróbuj środków samopomocy, takich jak rozmowa z troskliwą rodziną lub przyjaciółmi, praktyka jogi lub medytacji, regularne ćwiczenia, unikanie alkoholu i narkotyków. Jeśli te techniki Ci nie pomogą, a nadal masz trudności z radzeniem sobie z typowymi problemami, skontaktuj się ze specjalistą.


Znajdź czas dla siebie między rodziną a pracą

1. Sporządź listę, aby ustalić, co jest ważne. Ogólnie rzecz biorąc, większość ludzi może każdego dnia rozwiązać tylko określoną liczbę problemów. Ułóż listę według ważności, aby wykonać najważniejsze zadania.

2. Unikaj wielozadaniowości. Skoncentruj się na wykonaniu zadania. Jeśli spróbujesz wielozadaniowości, ukończenie projektu może zająć znacznie więcej czasu.

3. Dbaj o siebie. Staraj się wysypiać, ćwiczyć regularnie i zdrowo się odżywiać. Staraj się spać od siedmiu do dziewięciu godzin każdej nocy.


HitPraca.pl - oferty pracy
HitPraca.pl
Razem tworzymy rynek pracy