Jak ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną? Pierwsze wrażenia są ważne!

Opublikowano: 26. 1. 2021
Jak ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną? Pierwsze wrażenia są ważne!

Czekasz na rozmowę kwalifikacyjną? Warto zwrócić uwagę na pierwsze wrażenie z takich wydarzeń i dotyczy to nie tylko potencjalnych pracowników, ale także pracodawców. Pamiętaj, że reprezentujesz nie tylko swoją wiedzę, ale także swój wygląd. Jeśli nie masz informacji, jak się ubrać w firmie, na rozmowę kwalifikacyjną wybierz bardziej formalny wariant ubioru.

Mężczyźni

Dla mężczyzn idealny jest kostium do chodzenia, jednokolorowa koszula, jeśli wybiorą krawat, w mniej wyrazistych kolorach i sznurowane buty.

Garnitur

Garnitur powinien pasować idealnie. Nie trzeba mieć odświętnego garnituru, idealny jest prosty, bez wzorów, w konserwatywnych kolorach (czarny, szary, niebieski). Koszula nadaje się do garnituru. Kolor, który powinien pasować do koloru garnituru. Universal jest biały lub jasnoniebieski.

Akcesoria

Najpopularniejszymi akcesoriami są krawat i pasek. Krawat nie jest niezbędną częścią garnituru, ale z krawatem zrobisz bardziej profesjonalne wrażenie. Jeśli tak wybierzesz, wybierz mniej wyraziste kolory. Zwróć także uwagę na wzory. Kolejnym dodatkiem jest pasek, który przynajmniej częściowo powinien pasować do butów.

Buty i skarpety

Skarpetki powinny być długie, odsłonięte części nóg nie powinny być widoczne podczas siedzenia. Wybierz wariant jednokolorowy pasujący do koloru Twoich spodni lub butów. Buty powinny być czyste, co jest oczywiste i dopasowane do garnituru.

Kobiety

Dla kobiet idealny jest kostium w uniwersalnym kolorze, w tym czarnym, niebieskim, łososiowym czy bordowym. Dopasuj bluzkę lub koszulę z porządnym dekoltem, czółenkami i pończochami do kostiumu.

Kostium

Dyskretny dwuczęściowy kostium doskonale reprezentuje kobiecą sylwetkę, uważaj na ciasne dopasowanie. Odpowiednie są niezbyt ekstrawaganckie kombinacje kolorystyczne, nie tylko w kolorze, ale także we wzorach lub materiałach. Jeśli wybierzesz kostium ze spódnicą, jego długość powinna sięgać do kolan. Pończochy są idealne w jednym kolorze iw kolorze nadwozia.

W kostiumie

Idealny wybór to bluzka, półprzezroczyste topy i głębokie dekolty nie są odpowiednie.

Akcesoria

Czółenka nie powinny mieć zbyt wysokich obcasów ani platformy, najlepiej zamkniętych butów. Jeśli nosisz biżuterię, unikaj uderzania części i sięgaj po coś porządnego. Wśród akcesoriów, które nosi każda kobieta, jest torebka. Nie powinna być zbyt krzykliwa. Unikaj także toreb podróżnych.HitPraca.pl - oferty pracy
HitPraca.pl
Razem tworzymy rynek pracy