Czy to Twój pierwszy dzień wymarzonej pracy? Nie psuj tego

Opublikowano: 26. 1. 2021

Już po kilku rozmowach kwalifikacyjnych czujesz się sfrustrowany i tracisz nadzieję, że znajdziesz pracę, w której będziesz naprawdę zadowolony, gdy zadzwoni telefon. Po odebraniu go, HR firmy, w której chcesz pracować, poinformuje Cię, że zostałeś przyjęty i dołączasz na pierwszy kolejny miesiąc. Telefon, o którym marzy wiele osób, w końcu nadszedł i nie będziesz miał innego wyjścia, jak odliczać poszczególne dni przed wejściem na pokład. Przygotuj się dobrze na pierwszy dzień nowej pracy. Złe wrażenie z pierwszego dnia może łatwo spowodować, że praca będzie bardzo niewygodna.

Przyjdź na czas

"Nie będę spać pierwszego dnia." Zdanie, które wypowiada większość ludzi. Możesz się zastanawiać, ilu z nich naprawdę w końcu zaśnie. Przewracasz się wieczorem, nie możesz spać, pilnujesz czasu pozostałego do alarmu. Kiedy w końcu startujesz, jest świt i nawet nie słyszysz dzwonka alarmu i śpisz spokojnie.

Zamiast tego zamów więcej budzików i przygotuj wszystko wieczorem, łącznie z dokumentami potrzebnymi do napisania umowy o pracę.

Zwracaj się do swoich przełożonych po imieniu

Podczas rozmowy zapoznaj się z nazwiskami swoich przełożonych i ewentualnie nazwiskami ważnych współpracowników. Już pierwszego dnia myląc nazwisko szefa lub zadając mu pytanie: „Jak masz na imię?” Na pewno nie uczyni Cię ulubionym pracownikiem. Jeśli masz taką możliwość, pamiętaj też o stanowiskach ważnych współpracowników i przełożonych.

Nie bądź zarozumiały

Podczas nauczania nie wspominaj, że już wszystko wiesz i nie musisz niczego uczyć. Bądź pokorny, interesuj się i zadawaj pytania. Nawet jeśli pracujesz w tej samej dziedzinie, co w poprzednim miejscu pracy, każda firma ma inne podejście.

Zachowaj dystans od kolegów

Nie ufaj od razu swoim kolegom. W żadnym wypadku nie oczerniaj nikogo za plecami ani nie flirtuj z nikim. Nie miej niestosownych żartów i aluzji. Rozgość się i rozmawiaj o pracy.

Z czasem lód pęknie. Jeśli koledzy proszą cię o pójście z nimi na obiad, idź, ale nie zmuszaj się.


HitPraca.pl - oferty pracy
HitPraca.pl
Razem tworzymy rynek pracy