5 postanowień noworocznych dla poszukujących pracy

Opublikowano: 14. 1. 2021
5 postanowień noworocznych dla poszukujących pracy

Nowy rok przynosi nowe oczekiwania i poczucie nadziei, a wszystko to może być niezwykle korzystne, jeśli skupisz się na swojej karierze w przyszłym roku. Niezależnie od tego, czy próbujesz awansować w obecnej dziedzinie, czy chcesz znaleźć zupełnie nową pracę, podjęcie kilku postanowień na nowy rok pomoże Ci zmotywować się. Oto 12 postanowień noworocznych, które pomogą Ci znaleźć dobrą pracę w 2021 roku!

Zaktualizuj swoje CV

Kiedy ostatnio wziąłeś chwilę, aby odnowić swoje CV? Jeśli minęło trochę czasu, zarezerwuj trochę czasu na przejrzenie tego. Prawdopodobnie masz jakieś nowe umiejętności i doświadczenie, które możesz dodać, a których może brakować w Twoim obecnym CV.

Czyszczenie mediów społecznościowych

Łatwo jest opublikować coś w mediach społecznościowych i nie myśleć o tym. Ale kiedy szukasz pracy lub chcesz awansować, niezwykle ważne jest, aby utrzymywać czystość w serwisach społecznościowych. Rekruterzy i menedżerowie ds. Rekrutacji patrzą na media społecznościowe i zły ruch może kosztować Cię pracę. Ponadto media społecznościowe mogą być skutecznym narzędziem podczas szukania pracy, więc naprawdę warto upewnić się, że Twoje profile są aktualne i profesjonalne.

Skonsoliduj swoją profesjonalną markę

Aby wyróżnić się z tłumu i zaimponować, potrzebujesz wyraźnej i pomysłowej marki. Oceń swoje cele zawodowe i ambicje, a następnie stwórz prezentację online, która pokaże, kim jesteś jako profesjonalista i dlaczego inni powinni chcieć Cię zatrudnić. Jeśli masz przykłady wcześniejszej pracy, osobista witryna internetowa może również dać rekruterom wgląd w Twoje umiejętności i doświadczenie.

Znajdź mentora

Doradca to osoba, która wyprzedza Cię o kilka lat w tej samej dziedzinie i jest gotowa spotykać się z Tobą w regularnych odstępach czasu, aby udzielić wskazówek, jak radzić sobie z poszukiwaniem pracy i zapytaniami dotyczącymi kariery. Najlepiej byłoby, gdyby ta osoba była tak obiektywna, jak nie mogą być przyjaciele i rodzina.

Jasno określ, czego chcesz

Po uporządkowaniu wszystkich materiałów aplikacyjnych i biura domowego nadszedł czas, aby naprawdę określić, czego chcesz w pracy, abyś mógł rozpocząć ukierunkowane i skuteczne poszukiwanie pracy. Oczywiście będziesz chciał zidentyfikować dziedziny i kategorie kariery, na które będziesz kierować, ale możesz także sprawdzić, jakiego rodzaju harmonogramu i elastyczności potrzebujesz w pracy. Chcesz cały czas pracować zdalnie? Szukasz w pełni elastycznego planu lub zgadzasz się z ustalonymi godzinami? Wolisz miejsce dla pracowników czy freelancerów? Rozpoczęcie poszukiwania pracy od odpowiedzi na te pytania może od samego początku wprowadzić właściwą ścieżkę.HitPraca.pl - oferty pracy
HitPraca.pl
Razem tworzymy rynek pracy