5 wskazówek dotyczących bezpieczeństwa cybernetycznego w domu

Opublikowano: 14. 1. 2021
5 wskazówek dotyczących bezpieczeństwa cybernetycznego w domu

Jednym z wyzwań związanych z pracą w domu jest posiadanie własnego wsparcia technicznego. Na szczęście jest kilka prostych rzeczy, które możesz zrobić, aby chronić siebie i swój sprzęt podczas pracy w domu. A wiele z nich jest tanich i łatwych nawet dla najbardziej wymagających techników.

Zainstaluj i zaktualizuj programy antywirusowe

Chociaż większość nowych urządzeń jest wyposażona w jakąś formę ochrony antywirusowej, ogólnie dobrym pomysłem jest zainstalowanie lepszej i bardziej aktualnej usługi ochrony. Niezależnie od tego, jaki program antywirusowy instalujesz, aktualizuj go regularnie. Hakerzy zawsze szukają nowych sposobów, aby dostać się do Twojego urządzenia, a najlepszą obroną jest dobry atak.

Zaktualizuj swój system operacyjny

Czy ci się to podoba, czy nie, przypomnienia o pobieraniu, ponownym uruchamianiu i aktualizowaniu urządzeń należą do najlepszych wskazówek dotyczących bezpieczeństwa podczas pracy w domu. Te drobne modyfikacje często obejmują naprawy mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa i bezproblemowego użytkowania urządzenia. Tak, mogą być irytujące, ale aktualizowanie systemu operacyjnego jest łatwym (i zazwyczaj bezpłatnym) sposobem ochrony siebie.

Zabezpiecz router i modem

Jeśli nie znasz różnicy między nimi, to Twój modem umożliwia łączenie się sieci domowej z Internetem, a router jest urządzeniem, które umożliwia podłączenie wszystkich urządzeń. Każde z tych urządzeń ma domyślne hasło i jeśli nigdy go nie zmieniałeś, jesteś narażony. Hakerzy wiedzą, że ludzie nie zmieniają swoich domyślnych haseł i nie używają ich. Sprawdź więc instrukcje i zmień hasła. W tym momencie sprawdź, czy są dostępne aktualizacje oprogramowania układowego dla tych urządzeń. Podobnie jak system operacyjny, router i modem wymagają sporadycznych aktualizacji.

Idź prywatnie

Aby przenieść swoje cyberbezpieczeństwo na wyższy poziom, rozważ użycie wirtualnej sieci prywatnej (VPN) podczas korzystania z Internetu. VPN tworzy prywatną sieć z publicznego połączenia internetowego i maskuje Twoje działania online. Pomaga to chronić twoje hasła i inne poufne informacje, które mogą wykorzystać hakerzy.

Uważaj na fałszywe e-maile

Tak, prawdopodobnie odkryłeś, że obalony król nigeryjski nie przekaże ci swojego majątku, jeśli wyślesz mu kilka tysięcy na pokrycie jego wydatków. I wiesz, że nie wygrałeś zagranicznej loterii, w której nie pamiętasz, aby wziąć udział. Hakerzy i inni oszuści odkryli, więc wymyślili bardziej kreatywne sposoby, aby dostać się do Twojego urządzenia i Twojej sieci. A dzięki pandemii jest więcej schematów niż kiedykolwiek wcześniej. Wskazówki bezpieczeństwa dotyczące pracy w domu zawsze obejmują ostrzeżenie przed wiadomościami e-mail, które wyglądają na wiarygodne, ale są „wyłączone”. Poczta. A oszuści często tworzą podobne adresy e-mail, które mogą Cię wyrzucić, jeśli nie będziesz uważać. Na przykład większość legalnych firm ma swoją domenę jako część adresu e-mail (osoba@nafirma.cz). Jeśli jednak nie zwrócisz uwagi, możesz nie zauważyć niewielkiej różnicy w adresie e-mail (osoba@na-spolecnost.com, osoba@nafirma.cz). Otwarcie tych wiadomości e-mail może spowodować wiele problemów dla Ciebie i Twojego urządzenia. Na szczęście większość programów pocztowych może wykryć te oszustwa i ostrzec Cię, zanim cokolwiek zrobisz. Rozpocznij nowy e-mail i skontaktuj się z osobą, która wysłała Ci e-maila.HitPraca.pl - oferty pracy
HitPraca.pl
Razem tworzymy rynek pracy